BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb lépés a jövő felé – használt étolajból gyárt dízelt a Mol

Az üzem Európában elsőként alkalmazza az osztrák BDI-BioEnergy International GmbH RepCat technológiáját, amellyel hasznosíthatók különböző típusú és eredetű zsíros hulladékok.

Átadta új, évi 50 ezer tonna kapacitású biodízelgyártó üzemét a Rossi Biofuel és a Mol csoport. A két társaság 75-25 százalékban ellenőrzött vegyesvállalata, a Rossi Biofuel Zrt. 45 millió eurós, barnamezős beruházását az állam kamattámogatással és társasági adókedvezménnyel segítette. A komáromi üzem termékét a Mol százhalombattai és pozsonyi finomítójában használják majd fel a gázolajgyártás biokomponenseként.

A beruházás révén a Rossi Biofuel alkalmazottainak száma megkétszereződött, és 100 fő fölé emelkedett.

Fotó: KALLUS GYÖRGY / VG

Az üzem Európában elsőként alkalmazza az osztrák BDI-BioEnergy International GmbH RepCat technológiáját, amellyel hasznosíthatók különböző típusú és eredetű zsíros hulladékok, például a használt étolaj, zsírfogók, állati zsiradékok vagy a növényi olajgyártási maradékai.

A technológia használatával több mint 85 százalék üvegházhatású gáz kibocsátása akadályozható meg a Mol közleménye szerint.

Az üzem megépítésével az a Rossi Biofuel tulajdonosainak az is célja, hogy cégük megfeleljen a megújuló közlekedési célú energiahordozókra vonatkozó uniós szabályoknak. A komáromi gyár alapozása 2020 júniusában kezdődött, a kivitelezésen több mint 15 cég dolgozott, átlagosan 80, de esetenként 150-170 fővel.

A 2016-ban alapított Rossi Biofuel Zrt. – amelynek a Máltán bejegyzett Enviel International Ltd. a közvetlen tulajdonosa – 2020-ban 143 millió eurós árbevételt ért el, az adózott eredménye 5,7 millió euró volt.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.