BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
CZUNYINÉ dr. BERTALAN Judit; SINKOVICZ Zoltán; STEINER Attila

Hamarosan új napelemeket fogadhat az E.ON hálózata

Az E.ON Hungária csoport számos, különböző méretű beruházással 726 megawatt többletkapacitást hoz létre, ezzel az ellátási területén javítja az ellátásbiztonságot, és lehetővé teszi, hogy újabb napelemes rendszerek csatlakozhassanak a hálózatára.

Az E.ON Hungária csoport egy automatizált, távolról irányítható új alállomást adott át szerdán Kisbéren. Az 1,5 milliárd forintos beruházás az Európai Unió által támogatott, magyar–szlovák együttműködésben megvalósuló Danube InGrid projekt része – ismertette az átadáson Katona Ádám, a csoport vezérigazgató-helyettese.

CZUNYINÉ dr. BERTALAN Judit; SINKOVICZ Zoltán; STEINER Attila
Katona Ádám vezérigazgató-helyettes újabb E.ON-beruházást adott át-
 Fotó: Bodnár Boglárka

A társaság közleménye szerint az alállomás egy 25 megavoltamper teljesítményű 132/22 kilovoltos transzformátort tartalmaz, és egy 22 kilovoltos beltéri tokozott kapcsolóberendezést hat fogyasztói leágazással, egy transzformátorbetáplálással és egy sínbontóval.
A beruházás átadása után folytatódik az észak-dunántúli villamos hálózat fejlesztése:

  • létesítenek egy új nagyfeszültségű távvezetéket a Bakonyon keresztül, 63 kilométeren,
  • és egy másikat a Csorna–Répcelak–Csepreg útvonalon, 49 kilométeren,
  • végül további zöldmezős alállomás-építések és -bővítések indulnak Répcelakon, Szombathelyen, Veszprémvarsányban, Várpalotán, Zircen és Lepsényben. Ezek átadása 2024-ben, illetve 2025-ben várható.

Az európai hálózatfinanszírozási eszköz támogatásával megvalósuló Danube InGrid szlovák–magyar intelligens hálózati projekt keretében 116 milliárd forint értékű fejlesztést végeznek el a szakemberek. 

Ebből az Észak-dunántúli beruházásokra 60 milliárd forintot fordít az E.ON Hungária,

„hogy ügyfelei energiaigényét kiszolgálva egy megújuló energiaforrásokat használó, modern és hatékony hálózatot létesítsen”.  Mindezek mellett 2026-ig 74 milliárd forintos fejlesztést valósít meg a Dunántúlon és Pest megyében, 50 százalékban a helyreállítási és ellenálló-képességi eszköz (RRF) forrásaiból, a magyar kormány előfinanszírozásával és támogatásával. A számos, különböző méretű beruházás 726 megawatt többletkapacitást hoz létre, azt biztosítva, hogy javuló ellátásbiztonság mellett újabb napelemes rendszerek csatlakozhassanak a hálózatra.

Jól jött az ipari parknak is az E.ON beruházása 

Az átadás előtt Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkára az átadás előtt elmondta, a kormány az ellátásbiztonság erősítése érdekében a jövőben érkező uniós források terhére 160 milliárd forint értékben előfinanszírozza a hálózatfejlesztési beruházásokat az elosztótársaságoknak és a Mavirnak. Czunyiné Bertalan Judit, a térség fideszes országgyűlési képviselője kiemelte, a beruházás a lakossági áramellátás zavartalansága mellett hozzájárulhat a 700 millió forintos költséggel épülő kisbéri ipari park fejlesztéséhez.

Az E.ON itt számol be videón a fejlesztéseiről: 

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.