Ősi, ritka fákból álló erdőt fedeztek fel a kínai Csianghszi tartomány egyik hegyvidéki területén. A Taxus mairei elnevezésű növényfaj 2,5 millió éve él a Földön. Kínában az államilag szigorúan védett fajok közé sorolják a tiszafák nemzetségébe tartozó tűlevelű növényt.
A vadonban talált populáció több mint 3000 példányból áll. Egyes fák több mint 1200 évesek – mondta el Csung Hszin, a sanghaji Chen Shan Botanikus Kert illetékese. A legnagyobb fa törzsének kerülete körülbelül háromméteres – tette hozzá.
Ven Csü, a Csianghszi tartománybeli erdőgazdaság igazgatóhelyettese elmondta, hogy a Taxus mairei főleg olyan hegyvidéki területeken él, ahol bőséges a vízkészlet és sűrű a növényzet.
A tengerszint feletti magasság, a talaj minősége és a levegő páratartalma is jó élőhelyet teremt a Taxus maireinek abban a régióban, ahol felfedezték. A vadőröket és a helyi lakosságot is mozgósították a ritka fafajta közös védelmére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.