BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyarország az első tíz közé került a digitális nomádoknak összerakott világranglistán

Bár az Egyesült Államok a lista élén állt 75,9/100-as eredménnyel, nem kínál a digitális nomádoknak vízumot, így kikerült a top 10 rangsorból. Magyarország viszont ezzel felkerült.

A szoftverfejlesztők piactereként működő Lemon.io startup az Economist Intelligence Unit 2022-es Global Health Security Index adatait elemezte, hogy meghatározza a digitális nomádok számára legegészségesebb országokat. A tanulmány 195 országot rangsorolt ​​a járványokra és a világjárványokra való felkészültségük alapján – írja cikkében a CNBC.

Happy,Young,Female,Friends,In,Sunglasses,Sitting,Near,Column,And
Fotó: Shutterstock

A legegészségesebb ország a digitális nomádok számára: Ausztrália. Indexpontszáma: 71,1/100.

Bár az Egyesült Államok a lista élén állt 75,9/100-as eredménnyel, nem kínál a digitális nomádoknak vízumot, így kikerült a top 10 rangsorból. Emiatt választották Ausztráliát a legegészségesebb országnak, és végül emiatt kerülhetett fel a listára Magyarország is.

Ausztrália hosszú távú vízumot kínál a Working Holiday Maker program résztvevőinek, amely lehetővé teszi a digitális nomádok számára, hogy egy évig dolgozzanak és éljenek az országban. Az ország idegenforgalmi hivatalának webhelyén közöltekből viszont kiderül, hogy csak a 18 és 30 (bizonyos esetekben 35) év közöttiek kaphatnak ilyen minősítést.

A tíz legegészségesebb ország a digitális nomádok számára:

  • Ausztrália
  • Németország
  • Új-Zéland
  • Franciaország
  • Spanyolország
  • Norvégia
  • Mexikó
  • Észtország
  • Portugália
  • Magyarország

Németország a második helyen végzett a listán. Az ország indexpontszáma 65,5 volt, ami 2019 óta csak 0,2-vel változott. Németország vízumot kínál nem uniós állampolgároknak, amely hat hónaptól három évig terjedhet.

Új-Zéland zárta a sort az első három helyen. Az ország lehetővé teszi a 18 és 30 év közöttiek (egyes megyékben 35 évesek) számára, hogy Új-Zélandon 12 hónapig dolgozzanak, illetve 23 hónapig, ha az illető az Egyesült Királyságból vagy Kanadából származik.

Érdemes-e a digitális nomádkodást választani?

A home office terjedése miatt sokakban felmerül a kérdés, hogy munkájukat hosszabb-rövidebb ideig otthonuktól távolról, akár egy másik országból végezzék. Érdemes-e ezt digitális nomádként tenni?

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.