BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyarország az első tíz közé került a digitális nomádoknak összerakott világranglistán

Bár az Egyesült Államok a lista élén állt 75,9/100-as eredménnyel, nem kínál a digitális nomádoknak vízumot, így kikerült a top 10 rangsorból. Magyarország viszont ezzel felkerült.

A szoftverfejlesztők piactereként működő Lemon.io startup az Economist Intelligence Unit 2022-es Global Health Security Index adatait elemezte, hogy meghatározza a digitális nomádok számára legegészségesebb országokat. A tanulmány 195 országot rangsorolt ​​a járványokra és a világjárványokra való felkészültségük alapján – írja cikkében a CNBC.

Happy,Young,Female,Friends,In,Sunglasses,Sitting,Near,Column,And
Fotó: Shutterstock

A legegészségesebb ország a digitális nomádok számára: Ausztrália. Indexpontszáma: 71,1/100.

Bár az Egyesült Államok a lista élén állt 75,9/100-as eredménnyel, nem kínál a digitális nomádoknak vízumot, így kikerült a top 10 rangsorból. Emiatt választották Ausztráliát a legegészségesebb országnak, és végül emiatt kerülhetett fel a listára Magyarország is.

Ausztrália hosszú távú vízumot kínál a Working Holiday Maker program résztvevőinek, amely lehetővé teszi a digitális nomádok számára, hogy egy évig dolgozzanak és éljenek az országban. Az ország idegenforgalmi hivatalának webhelyén közöltekből viszont kiderül, hogy csak a 18 és 30 (bizonyos esetekben 35) év közöttiek kaphatnak ilyen minősítést.

A tíz legegészségesebb ország a digitális nomádok számára:

  • Ausztrália
  • Németország
  • Új-Zéland
  • Franciaország
  • Spanyolország
  • Norvégia
  • Mexikó
  • Észtország
  • Portugália
  • Magyarország

Németország a második helyen végzett a listán. Az ország indexpontszáma 65,5 volt, ami 2019 óta csak 0,2-vel változott. Németország vízumot kínál nem uniós állampolgároknak, amely hat hónaptól három évig terjedhet.

Új-Zéland zárta a sort az első három helyen. Az ország lehetővé teszi a 18 és 30 év közöttiek (egyes megyékben 35 évesek) számára, hogy Új-Zélandon 12 hónapig dolgozzanak, illetve 23 hónapig, ha az illető az Egyesült Királyságból vagy Kanadából származik.

Érdemes-e a digitális nomádkodást választani?

A home office terjedése miatt sokakban felmerül a kérdés, hogy munkájukat hosszabb-rövidebb ideig otthonuktól távolról, akár egy másik országból végezzék. Érdemes-e ezt digitális nomádként tenni?

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.