A héten olvasóinkat leginkább a magyar vonatkozású hírek érdekelték, azok közül is a legtöbben az államadósság jelentős csökkenéséről szóló írást olvasták el. Varga Mihály ugyanis kedden, közösségi oldalán hozta nyilvánosságra, hogy a GDP-arányos államadósság több mint 3 százalékot zuhant mindössze egy év alatt: 76,6 százalékról 73,3 százalékra javult a mutató értéke.
A magyar adósságszint csökkenése ráadásul úgy következett be, hogy a magyar 73 százalékos eladósodottsággal szemben az uniós átlag a GDP 86 százalékán áll.
Sokakat meglepett, hogy a Cápák közöttből is ismert Balogh Péter vagyona ellenére nem szórja a pénzt, így például autóként is egy nyolcéves BMW i3-assal jár, sőt felesége is csak egy kis Fiat 500e-t vezet. Arra az esetre pedig, ha az egész család útra kelne, egy kilencéves Mazda Cx5-öt használnak.
A vállalkozó ugyanakkor azt is elárulta, hogy az autókkal szemben utazásra vagy a legújabb kütyükre már szívesen költ, például évente többször megy családostul külföldre.
Patai Mihály, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke tavaly egy eseményen csak úgy fogalmazott: a magyar gazdaság első számú közellensége az ikerdeficit, amely időközönként újra és újra visszatér, sötét árnyékot vetve a gazdaságra. Regős Gábor, a Makronóm Intézet szakmai vezetője lapunknak elmondta, hogy az egyensúly helyreállítására törekedni kell, ez azonban nem érhető el egyik napról a másikra, túl nagy sokkhatás lenne a háztartások vagy a vállalatok számára.
Regős szerint az ikerdeficit megszüntetése csak több év alatt képzelhető el: várakozásuk szerint idén is mérséklődik a fogyasztás, de nem olyan drasztikus mértékben, hogy gazdasági visszaesést okozzon. A folyó fizetési mérleg egyenlege legkorábban 2025-ben állhat helyre, de ehhez is az egyes tényezők pozitív alakulására van szükség, például a nettó export érdemi bővülésére.
Hétfőn érkezett a hír, hogy véget ért Bahmut hónapok óta tartó ostroma, a város a Jevgenyij Prigozsin vezette Wagner csoport kezébe került. Az ukránok még aznap cáfolták a hírt, és a rommá lőtt városért azóta is folyik a küzdelem.
Noha a város stratégiai jelentősége kérdéses, az ott kialakult vérszivattyút követően mind a két fél számára kínos lenne a háború legtöbb ideje tartó csatájának elvesztése.
A John Wick 4. részében a legendás berlini klub, a Berhain mellett feltűnt annak talán még híresebb kidobója, Sven Marquardt is, aki arról vált híressé, hogy egyetlen pillantásával eldönti, hogy ki léphet be a szórakozóhelyre, azt viszont senki nem tudja, minek alapján válogatja meg a vendégeket.
Marquardt többek között Elon Muskot sem találta alkalmasnak arra, hogy emelje a technoklubban folyó, legtöbb elbeszélő szerint kifejezetten dekadens szórakozás fényét. A kidobó egy interjúban elmondta, mi a techno szentélyébe lépés kulcsa: csak azokat engedi be a Berghain bulijába, akik meg vannak békélve önmagukkal, és nem akarják valaki másnak kiadni magukat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.