A Palworld című videójáték az idei év első igazi szenzációja. A program január 19-én jelent meg számítógépre és Xbox konzolokra. Azóta több mint nyolcmillió példány kelt el belőle. A játékot a Steamen 28,99 euróért kínálja, vagyis nagyjából 12 ezer forintba kerül. Megjelenése óta a Palworld a Steam legkelendőbb játéka, a visszajelzések szerint pedig a játékosok is nagyon elégedettek vele.
A Palworld egy nyílt világú túlélőjáték, amelyből az elmúlt években rengeteg érkezett a különböző rendszerekre. A Pocketpair fejlesztőstúdió játéka azonban kiemelkedik a tömegből. Elképesztő sikerét valószínűleg annak köszönheti, hogy a játékban szereplő karakterek kísértetiesen hasonlítanak a Pokémon zsebszörnyeire. Sőt,
a Pocketpairt azzal vádolják, hogy nem csak ihletődött a japán cégtől, hanem egész konkrétan ellopta egyes szörnyek dizájnját a Palworldhöz
A Nintendo híresen érzékeny a szellemi tulajdon védelmére. A YouTube-on rendszeresen letiltják azokat a tartalomgyártókat, akik engedély nélkül streamelik a játékaikat. A Pocketpair most aggódhat, mivel a japán vállalat elkezdte vizsgálni, hogy a Palworldel megvalósítottak-e jogsértést. Számítani kell arra, hogy a cég hamarosan kicsinálja a játékipar új csillagát.
A Bloomberg megkereste a Nintendót azzal kapcsolatban, hogy terveznek-e jogi lépéseket a Palworld miatt. A japánok jelezték, hogy már vizsgálják a jogi lépések lehetőségeit. A Pokémon franchise tulajdonosa, a Pokémon Company nem reagált az újságírói megkeresésekre.
Bár a Pokémon Company egyelőre nem reagált, a cég egy korábbi jogászát sikerült megszólaltatnia a Game File-nak. Dan McGowan elmondta, hogy
amikor még a Pokémon Companynál dolgozott, évente ezer olyan játékkal találkoztak, amelyek valamilyen módon lemásolták a szellemi tulajdonukat. A cég minden alkalommal fellépett a másolás ellen, így a jogász értehetetlennek tartja, hogy a Palworld miként juthatott el idáig.
A Palworld több mint nyolcmillió játékosa most amiatt aggódik, hogy a Nintendo és a Pokémon Company beszánthatja új kedvenc játékukat. Az ügyben a Pocketpair vezetője is megszólalt, aki elmondta, hogy a hasonlóság miatt már halálos fenyegetéseket is kaptak. Kiemelte, hogy a játék piacra dobása előtt a Palworld minden jogi vizsgálaton átment, nem merült fel a szellemi tulajdon ellopásának a vádja. Hozzátette, hogy a játék sikeréig senkiben nem merült fel, hogy vizsgálódni kellene, és senki nem indított ellenük hivatalos eljárást.
A Pokémon jelenleg a világ legértékesebb média franchise-a. Értéke meghaladja a 92 milliárd dollárt. Ennek az összegnek a legnagyobb részét a plüssfigurák és egyéb merchandise termékek, a videójátékok és a gyűjtögetős kártyák teszik ki. A legértékesebb Pokémon-gyűjtőkártya 2022-ben több mint kétmilliárd forintért kelt el egy aukción.
A Palworldre a megjelenése óta sokan úgy hivatkoznak, hogy a „Pokémon, csak fegyverekkel”, ez is jelzi a hasonlóságot. Az online multiplayer játékban egyedi képességű szörnyecskéket kell gyűjtögetni, miközben más játékosok ellen harcolnak fegyverekkel. A játékban a cuki szörnyeket Palnak (szabad fordításban ez pajtit vagy cimborát jelent) nevezték el. A játékot fejlesztő Pocketpair azt közölte, hogy nem számítottak rá, hogy a programjuk ekkora sikert fog aratni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.