A tisztáson ingyen és bérmentve felmarkolt pipacstól a sarki virágosnál tízezer forintért megvett csokrokon túl a milliós rózsákig elképesztően tág a virágok világa: nézzük, mennyibe kerülnek a bolygó legdrágább szirmos növényei!
A sáfrányt ugyan a legtöbben a világ egyik, ha nem a legdrágább fűszereként tartják számon, ezért magának a virágnak az árát is grammban határozzák meg világszerte – pedig a sáfrány virágnak sem utolsó.
A gyönyörű lila szirmokkal rendelkező virág a vadonban egyébként nem is él meg, létét annak köszönheti, hogy több mint 3500 éve termeszti az emberiség saját használatára.
A lista egyik, de nem utolsó orchideáját 1987-ben fedezték el, azt követően viszont hamarosan majdnem ki is halt, miután a teljes világ megismerte gyönyörűségét, és a csempészek minden követ megmozgattak, hogy ki tudják vinni a virágot az országból.
Kinabalu aranya ugyanis jelenlegi ismereteink szerint mindösszesen egyetlen helyen, a malajziai Kinabalu Nemzeti Parkban terem meg, termesztése pedig hihetetlenül nehéz, és időigényes: egy-egy virágnak ugyanis akár 15 évre is szüksége lehet, hogy virágot hozzon.
Egy újabb orchidea, és egy újabb virág, amely nem létezik a vadonban. A Shenzhen Nongke orchidea az őt létrehozó kínai egyetemről kapta a nevét, nemesítéséhez nyolc évre volt szükségük a tudósoknak.
Ez a kínai virág 4-5 évente hoz virágot, egy 2005-ös aukción pedig egy ismeretlen vevő 290 ezer dollárt fizetett egyetlen darabjáért.
A rózsát évezredek óta az egyik legnemesebb virágként tartják számon, népszerűsége civilizációkon át fennmaradt. A Juliet rózsát egy hivatásos tenyésztő, David Austin mutatta be 2006-ban, nemesítése pedig több mint 15 évébe, és 3,8 millió dollárnak megfelelő fontjába került a szakembernek.
A Juliet rózsa darabját azóta nagyjából 115 dollárért lehet kapni az erre specializálódott tenyésztőknél, az eredeti példány létrejöttének költségét tekintve azonban világszerte a valaha volt legdrágább virágként tartják számon a szakmában.
A világ legdrágább virágait felsoroltató lista élére a csupán Sri Lankán termő Kadupul, azaz a köznyelvben csak az éjszaka királynőjeként ismert virág került fel. Ez a növény mindössze pár órát virágzik az éjszaka közepén, amikoris a beszámolók szerint nyugtató, kellemes illatot áraszt magából, majd napkelte előtt el is hal.
A Kadupul végtelenül érzékeny és törékeny, ezért leszedni sem lehet anélkül, hogy meg ne halna: így árcédulát sem lehet rá aggatni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.