Leveles tésztába göngyölt, karamellizált fahéjjal és almával készített csigájával nyert egy csillagot a gasztronómiai Oscar-díjnak is hívott Great Taste Awardson a Bonbonier Chocolate Manufaktúra péksége. A hazai manufaktúrának ez volt a 24. nemzetközi elismerése. Húsz csokoládé- és három fagylaltdíj után a manufaktúra pékségrészlege is feliratkozott a nemzetközi díjazottak közé.
„A klasszikus csigákat már unalmasnak találtam, így a magyar hagyományos alapanyagokhoz nyúltunk vissza, és a fahéjjal jól harmonizáló almával dobtuk fel hagyományos fahéjas csigánkat” – mondta el Csomor Tamás, a Bonbonier pékségének vezetője. A zsűri véleményében kiemelte, hogy „vizuálisan lenyűgöző ez az almás-fahéjas tekercs, mely nagy méretű tésztarétegeivel és fahéjillatával egyszerűen csak étvágygerjesztő. Átvágva az alma rétegei jól láthatók. A péksütemény pelyhesen könnyed és kellemesen ropogós. Az alma és a fahéj karamellizált íze átüt, a tekercs maga az ízek fúziója.”
Nagy büszkeséggel tölt el ez a díj, mert csak idén márciusban kezdtük el kifejleszteni a leveles termékeinket a jászberényi A Kenyér csapatával, Rolival és Mazsolával. A díj egyértelműen az ő szakértelmük és a mi tanulni vágyásunk és ízfilozófiánk közös gyümölcse. Különös kihívás volt olyan terméket készíteni, amelyet fagyasztva szállítottunk, és a zsűri maga sütötte ki, de így is hozza azt a minőséget, mintha nálunk, frissen készült volna. A termék egyértelműen bizonyította, hogy helyben készítés mellett háztartási vagy szállodai kisütésre is alkalmas. Ha jól tudom, egy mákos bejgli után ez az első magyar pékáru, amelyet a Great Taste-en díjaztak
– mondta Csomor Tamás. A Great Taste Awards az angliai Fine Food Céh által szervezett verseny, amelyet egyszerűen csak élelmiszeripari Oscar-díjaként emlegetnek világszerte. Az idén számos terméket jelöltek a versenyre a teljes gasztronómiát lefedő 37 kategóriában: a csokoládéktól kezdve a tejtermékeken keresztül a hústermékekig és a borokig.
A séfekből, ételkritikusokból, szakértőkből és gasztrobloggerekből álló 500 fős zsűri márciustól júniusig kóstolta és értékelte a nevezett termékeket.
A nevezett 13 672 termékből csupán kétszáz körüli azon termék száma, amelyek elnyerhetik a legmagasabb, három csillagos minősítést. A szervezők szerint a Great Taste csillagjai és logója tulajdonképpen egy jelzés a fogyasztóknak mindenhol a világon, hogy kiemelkedő minőségű és ízvilágú terméket vásárol.
A SALT Budapest nyerte az Év Étterme díjat 2024-ben, a Restaurant Best Of The Best címet a Stand Étterem kapta. A szervezők kiemelték: a SALT Budapest séfje, Tóth Szilárd következetesen halad előre a hazánkban még mindig diszkréten reprezentált, újító megközelítésű farm-to-table éttermi stílus meghonosításának útján. Az étterem szemlélete az elmúlt évtizedekben divatossá vált észak-európai, úgynevezett nordic stílust követi, amelynek jellemzője, hogy reprezentánsaik formabontó módon, naturális szemlélettel közelítenek a saját régiójuk ismert vagy esetenként ismeretlen gasztronómiai alapanyagaihoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.