A nemzeti statisztikai hivatal, valamint a kínai logisztikai és beszerzési szövetség (CFLP) által számított feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI) 50,6 pontra süllyedt februárban a januári 51,3 pontról. Elemzők minimálisan gyengülő mutatóra, 51,1 pontra számítottak februárra. A feldolgozóipari BMI februárban már a tizedkettedik egymást követő hónapja állt a növekedést és a visszaesést egymástól elválasztó 50 pontos küszöb fölött.
A feldolgozóipari BMI elsősorban a nagyvállalatok, illetve állami cégek adatait veszi górcső alá. A BMI alindexei közül februárban különösen az új exportrendelésre vonatkozó gyengült, a januári 50,2 pontról a csökkenést jelző 50 pont alatti szintre, 48,8 pontra esett, miután az előző hónapokban elsősorban a tengerentúli kereslet hatására nőtt a mutató. A kisvállalatok feldolgozóipari alindexe 48,3 pontra gyengült a januári 49,4 pontról.
A foglalkoztatási almutató 48,4 pontról 48,1 pontra süllyedt februárban,
ami azt jelzi, hogy a cégek a januárinál nagyobb ütemben, több alkalmazottat bocsátottak el.
A feldolgozóiparon kívüli, főleg a szolgáltatásokat és az építőipart tömörítő szektorban szintén mérséklődött a növekedés üteme februárban. A gazdaság több mint felét biztosító ágazat beszerzésimenedzser-indexe 51,4 pontra esett a januári 52,4 pontról, de így is már tizenkettedik hónapja töretlenül maradt az 50 pontos küszöb fölött.
A feldolgozóipari és szolgáltatóipari adatokat is magában foglaló kompozit beszerzésimenedzser-index 51,6 pontra csökkent a januári 52,8 pontról. Kína hazai össztermék (GDP) 2,3 százalékkal nőtt tavaly. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) január végén ismertetett legfrissebb előrejelzése szerint az ázsiai ország gazdasági teljesítménye 8,1 százalékkal nő az idén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.