A hazai építőipari vállalkozások a járvány idején a tervezési, kivitelezési folyamatok átszervezésével, létszám-átcsoportosításokkal igyekeznek biztosítani a folyamatos munkavégzést.
A megtett óvintézkedések ellenére a koronavírus azonban így is egyre több helyen lassítja a tevékenységet, ami határidőcsúszásokat eredményez – olvasható az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) legfrissebb helyzetértékelésében.
Számos nemzetközi nagyvállalat példája azt mutatja, hogy az építőipari és ingatlanüzemeltetési szoftverek alkalmazása jelentősen javítja a kivitelezés hatékonyságát.
Egyszerűsíti a munkafolyamatok összehangolását, csökkenti az adminisztrációra, a hibák feltárására és kijavítására fordított időt.
Az ÉVOSZ szerint különösen jellemző a csúszás a befejező szakaszban lévő létesítményeknél, ahol az élőmunka-igényes szakipari, szerelőipari, gépészeti feladatokat kell elvégezni. A vezeték nélküli, automatizált világítástechnikai rendszerekkel foglalkozó, a világ öt országában képviselettel rendelkező ausztrál tulajdonú Zencontrol mérnökei már korábban is előszeretettel használtak munkafolyamatokat felügyelő szoftvereket, de a napi jelentések összeállításához, az adatfelvételhez így is fel kellett keresniük az építési helyszíneket, konzultálniuk kellett a csapatvezetőkkel – szemléltettek egy külföldi példát.
A cég úgy döntött, hogy megpróbálja felgyorsítani az időigényes tervezési, ellenőrzési, adminisztrációs feladatok elvégzését. Tim Lloyd vezető menedzser olyan szoftveres megoldást keresett, amely a szükséges információk, valamint a feladatok azonnali megosztásával átláthatóbbá, egységessé teszi a beruházások lebonyolítását, összehangolja az alvállalkozók tevékenységét, folyamatosan támogatja a minőségi követelmények egyenletes teljesítését.
A PlanRadar jó választásnak bizonyult, a Zencontrol már több mint 40 projektnél alkalmazta a szoftvert, nagyobb munkáknál 500-at meghaladó jegyszámmal.
A PlanRadar felhasználói minden szükséges információról: a tervrajzokról, a kivitelezés adott szakaszairól, állásáról, a soron következő feladatokról bejegyzéseket, úgynevezett jegyeket készítenek, amelyeket az applikációban rögzítenek.
„A PlanRadarnak köszönhetően mindent egy helyen tudunk kezelni. Mindenki azonnal hozzáfér valamennyi, számára fontos adathoz, tudnivalóhoz. Különösen a fotók feltöltésének és azonnali megosztásának lehetősége bizonyult számunkra hasznosnak. Így ugyanis minden érintett pontosan látja, hol tartunk a munkában, milyen feladatokat kell még elvégezni, mit kell még kijavítani, ráadásul úgy, hogy az információk megszerzéséhez nem kell kimenni a helyszínre, nem kell konzultálni a szakmai csapatok vezetőivel, amivel sok időt takarítunk meg” – mondta Tom Lloyd, a Zencontrol beruházásokért felelős szakmai vezetője.
A munkafolyamatok irányításáért felelős vezető mérnökök munkarendje átalakult a vállalatnál.
Korábban átlagosan napi két órát töltöttek a területi jelentések összeállításával, az adminisztrációval. A PlanRadar használatával ez percek alatt elvégezhető. Az információk valós idejű átadásával a feladatok megosztása és a felelősségi körök meghatározása is egyszerűbbé, átláthatóbbá vált. A szoftver a hibák felismerésében és kijavításában is komoly segítséget nyújt a cégnek.
Ha egy projekt megcsúszik, nem kell órákon át keresni az okokat vagy visszalapozni a dokumentációban: a PlanRadar-nak köszönhetően percek alatt kiderül, hogy mikor, hol és ki hibázott, és ezt hogyan lehet a lehető leghatékonyabban helyrehozni.
A PlanRadar egy építőipari, ingatlankezelési szoftver, amely az épületek teljes életciklusán keresztül, a tervezéstől és az építéstől kezdve a működtetésen át egészen a lebontásig segíti felhasználóit a munkafolyamatok optimalizálásában, kézben tartásában. A PlanRadar webapplikáció telepítés nélkül elérhető böngészőn keresztül asztali számítógépről vagy laptopról. Az applikáció minden mobil eszközön elérhető. Az alkalmazás offline módban, internet-kapcsolat nélkül is használható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.