A mobilitás és a dizájn legújabb trendjei álltak annak az exkluzív szakmai programnak a fókuszában, amelyet a Magyar–Német Ifjúságért Egyesület (Deutsch–Ungarisches Jugendwerk) által meghívott egyetemistáknak szervezett a győri Széchenyi István Egyetem. A rendezvény célja a két ország közötti kapcsolatok szorosabbra fűzése volt.
„Németország és Magyarország a történelem során mindvégig szoros kapcsolatot ápolt egymással. Hiszek abban, hogy a fiatalok napjainkban is meghatározó szerepet játszanak ebben azzal, hogy érdeklődők, nyitottak a partnerségre és egymás nemzeteinek a megismerésére” – nyilatkozta a programról dr. Knáb Erzsébet, a Magyar–Német Ifjúságért Egyesület elnöke, a Széchenyi István Egyetemet fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány alapító elnöke, kuratóriumi tagja. Hozzáfűzte: a rendezvénynek nemcsak az volt a célja, hogy a részt vevő magyar és német hallgatók megismerkedjenek két rendkívül aktuális téma − a mobilitás és a dizájn − legfrissebb trendjeivel, hanem az is, hogy olyan kapcsolatok alakuljanak ki közöttük, továbbá olyan impulzusok érjék őket, amelyek a karrierútjukat is támogathatják, és erősíthetik a két nemzet közti szinergiákat.
Az esemény megnyitóján dr. Dőry Tibor, a Széchenyi István Egyetem Menedzsment Campus Kompetenciaközpontjának vezetője azt mutatta be, miként vált az intézmény kilenc karral és mintegy 14 ezer hallgatóval rendelkező valódi univerzitássá az elmúlt években. Kifejtette: a nemzetközi hallgatók ma már a világ hetven országából érkeznek, és a közel negyven angol nyelvű képzés valamelyikén tanulnak. A szakember beszélt Győr kiváló elhelyezkedéséről – a város három főváros: Budapest, Bécs és Pozsony közelében található –, valamint a folyamatban lévő jelentős infrastrukturális fejlesztésekről, így a győri és a zalaegerszegi tudományos-innovációs parkok, illetve a győri egészségtechnológiai campus építéséről. Dr. Dőry Tibor megjegyezte: büszkék rá, hogy az intézmény a QS felsőoktatási szervezet világranglistáján a 801–1000. helyen szerepel, ami fontos szempont a külföldi hallgatók bevonzása és a nemzetközi partnerkapcsolatok szélesítése szempontjából.
A kétnapos szakmai program során a fiatalok betekintést nyertek a technológiai területeken élen járó győri egyetem kutatásaiba, képzéseibe és tehetséggondozási tevékenységébe. Jártak az intézmény nemzetközi színvonalú laboratóriumaiban, az Audi Hungaria Járműmérnöki Karán, Design Campusában, valamint a világ elitjéhez tartozó hallgatói csapatainál. Emellett ellátogattak az egyetem első számú vállalati partnerének számító Audi Hungaria győri gyárába is, ahol testközelből láthatták a legmodernebb járműipari megoldásokat.
„Azt előzetesen is tudtam, hogy mennyire fejlett Győr és a Széchenyi-egyetem, mégis meglepett az az innovativitás, amit tapasztaltam. Az intézményben rendkívül élvezetesen adják át a tudást a hallgatóknak, és nagy figyelmet fordítanak a gyakorlatorientáltságra is” – összegezte a tapasztalatait a budapesti Nagy Mátyás, aki jelenleg a Bécsi Közgazdaság-tudományi Egyetemen tanul, emellett az osztrák főváros egyik luxusingatlan-befektetési cégénél dolgozik.
„Azért vettem részt a programon, hogy jobban megismerjem, mi köti össze a német és a magyar nemzetet. Győrben, a folyók városában azt láttam, hogy az egyik kapocs a Duna, de emellett nagyon erős az Audi szerepe is. Az egyetemen az tetszett a legjobban, milyen szoros a kapcsolat az intézmény és a vállalkozások között, aminek köszönhetően a hallgatók naprakész, a gyakorlatban jól használható tudást kapnak” – emelte ki Gida Csoboka, aki a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanul némettanárnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.