Miután mintegy két órán át hétfői záróértékük alatt jártak az amerikai részvényindexek, fordulat bontakozott ki a parketteken. A Dow Jones Industrial Average egy órával tőzsdezárás előtt 0,04, az S&P 500 0,7, míg a NASDAQ 1,6 százalékkal emelkedett. Az erősödést tehát a technológiai szektor vezette, mivel a befektetők a csökkenő kötvényhozamokra reagáltak.
Az amerikai állampapírok is drágultak, az irányadó 10 éves kötvény hozama több mint hároméves csúcsáról 3 százalék alá esett, a piac egy nappal az amerikai fogyasztóiár-index (CPI) adatainak közzététele előtt újraértékelte az inflációs kilátásokat. Az euró 0,23 százalékkal, 1,0531 dollárra gyengült.
Az amerikai nyersolaj határidős jegyzése hordónként 100 dollár alá, két hete a legalacsonyabb szintre süllyedt, mivel a keresleti kilátásokat a kínai koronavírus okozta zárlatok és a növekvő recessziós aggodalmak homályosítják el, miközben az erős dollár drágítja a nyersolajat az egyéb valutát használó vevők számára.
A piacok ugyanakkor mindegyik eszközosztályban volatilisek voltak, mivel a megugró infláció és az áremelkedést megfékezni igyekvő monetáris szigorítás a világgazdasági növekedés lassulásával járhat. A múlt héten az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Ausztrália központi bankjai is kamatot emeltek, és a befektetők további szigorításokra készültek.
Matthew Miskin, a John Hancock Investment Management befektetési stratégája szerint ugyanakkor kedden megnyugtatóan nyilatkozott Loretta Mester, a clevelandi jegybank elnöke. Mester szerint ugyan a munkanélküliség emelkedhet és a növekedés lassulhat, de hozzátette, hogy a szigorítás nem okozhat „tartós visszaesést”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.