Az uniós kritikák ellenére a hazai eljárásokban kifejezetten magas a külföldi nyertesek aránya, ugyanakkor nem igaz, hogy nálunk kirívóan magas az egyajánlatos közbeszerzések aránya más uniós országokhoz képest. Sőt, az sem igaz, hogy átláthatatlan lenne a magyar közbeszerzési rendszer, hiszen 100 százalékos annak az átláthatósága az Európai Bizottság saját felmérése szerint – mondta a Növekedés.hu-nak adott interjúban Kovács László, a Közbeszerzési Hatóság elnöke.
Mintegy 4200 milliárd forint értékű közbeszerzést írtak ki 2021-ben, ezt a csúcsot 2022-ben is sikerült megdönteni egy 4590 milliárdos összeggel
– mondta.
Ez 7894 közbeszerzési kiírást jelentett, ami néhány 100 darabos emelkedés a megelőző évhez képest.
– mondta.
Miután a hazai szabályozás kiemelten fontosnak tartja a szektor részvételét a közbeszerzésekben, így igen jelentős az arányuk.
A tavalyi adatok szerint a kiírások 84,3 százalékát kkv-k nyerték, összegét tekintve pedig valamivel több mint a felét.
Arra a kérdésre, hogy mekkora volt a külföldi vállalatok aránya a tavalyi közbeszerzésekben, nem tudott pontos számot mondani, mert nagyon sok cég úgy működik és szerződik, hogy létrehoz egy magyar székhelyű leányvállalatot, és azzal pályázik, így már belföldinek minősül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.