A toplista, amelynek 2. helyét szerezte meg a Liget Budapest projektben megvalósuló Magyar Zene Háza, azokat az újdonságokat szedte csokorba, amelyeket a Time Out az új esztendő kiemelkedő új helyszíneiként, eseményeiként ajánl a nemzetközi turizmus számára. A Time Out szerint az idei év legnagyobb dobása, hogy a nagyközönség előtt is megnyílik Párizsban az a ház, ahol a Serge Gainsbourg, francia költő, zeneszerző és énekes élete utolsó két évtizedét töltötte. A lakóházból lett múzeum a hetvenes évek egyik legtermékenyebb énekes-dalszerzőjének életébe, mindennapjaiba enged bepillanatást.
Gainsbourg háza mellett a Time Out a Magyar Zene Házát ajánlja a zenerajongóknak. Az összegzés felidézi, hogy a Magyar Zene Háza egyebek mellett olyan kulturális világszenzációk előtt végzett a második helyen, mint a New York-i Museum of Broadway, az isztambuli Modern Művészetek Múzeuma, a tajvani Művészeti Központ és a kairói Nagy Egyiptomi Múzeum, benne Tutanhamon sírjának teljes leletanyagával.
A Magyar Zene Háza látványos épülete decemberben készült el és a világon egyedülálló komplexitású zenei beavató intézményként január végén nyitja meg kapuit a közönség előtt.
A japán sztárépítész, Fudzsimoto Szú által tervezett ház organikusan hullámzó, lyukakkal áttört tetőszerkezetével és hatalmas üvegfalaival összetéveszthetetlen látványt nyújt, nem véletlen, hogy világszerte a legjobban várt új épületek között tartja számon a nemzetközi szakma
– olvasható a közleményben.
A Városliget fái között megbúvó, környezetével különleges összhangban lévő új intézmény sokszínű programkínálatával jövő év elejétől a zene számtalan élményét tárja majd a látogatók elé.
A világ legizgalmasabb épületeinek egyike a Városligetben állElkészült és jövő januárban megnyílik a Magyar Zene Háza, amely idén a világ legjobban várt épületeinek egyike, a japán sztárépítész, Sou Fujimoto kortárs építészeti remekműve. A Liget Budapest projekt megkezdett fejlesztései március végén, a Néprajzi Múzeum átadásával lezárulnak, három épület terve egyelőre a fiókban marad a főváros hozzájárulásának hiányában. |
A Magyar Zene Háza az egykori lepusztult Hungexpo irodaházak helyén épült fel, az új épület környékén pedig egy évtizedekig elzárt és elhanyagolt, mintegy 7 ezer négyzetméternyi zöldfelület újult meg és válik ismét a Városliget szabadon látogatható parkfelületévé.
A közlemény felidézi, hogy a Magyar Zene Háza épületére nem először figyel fel a nemzetközi szakma, megvalósulását már a kezdetek óta komoly figyelem övezi világszerte: a CNN és a World Architecture Community (WAC) is 2021 egyik legjobban várt új épületének nyilvánította. A házat már a tervei alapján 2019-ben Európa legjobb középületének választották a rangos londoni International Property Awards megmérettetésen, ami az ingatlanszakma egyik legnagyobb, széles körben jegyzett elismerése. 2020-ban pedig a világ legjobb zenei tematikájú fejlesztésének járó fődíjat kapta meg: az amerikai Music Cities Awards kiírásában, a legjobb zenei tematikájú ingatlanfejlesztésnek járó kitüntetését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.