Az elmúlt másfél évtized meghatározó világgazdasági és társadalmi eseményei még inkább előtérbe helyezték a kereskedelmiingatlan-piacon a hozamtermelő vállalatok sikerességét és versenyképességét. A korábbi trendek, mint a fenntarthatóság, nagyobb hangsúlyt kaptak a környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási vállalások (ESG) között az utóbbi években, és egyre inkább biztosnak látszik, hogy az elkövetkező időszak vagyonkezelési gyakorlatát és a befektetők ingatlanportfólióját is meghatározzák majd.
A CPI Property Group erős hatást gyakorolhat az európai ingatlanszektorra is, hiszen a kontinens egyik legnagyobb jövedelemtermelő palettáját birtokolja,
amelynek értéke meghaladja a 20 milliárd eurót.
A cégcsoport Budapesten is jókora irodai és kiskereskedelmi ingatlanállománnyal rendelkezik, emellett többségi tulajdona van az Immofinanz és az S Immo vállalatban.
A kereskedelmi ingatlanpiacon működő vállalatok számára elengedhetetlen a világpiacokon meghonosodott új trendeket összhangba hozni a vállalati vagyonkezelés törekvéseivel, mert ezek fogják formálni mind a bérlői, mind a bérbeadói kereteket – áll a cég közleményében. Az ingatlankezelés nyelvére lefordítva impozáns mutatók jelenthetik a siker mércéjét – többek között a kihasználtság, a hozamszintek, a bérleti díjak és az üzemeltetési költségek, az egy főre-négyzetméterre jutó energiaköltségek, a bérlők számszerűsíthető ökológiai lábnyoma –, amelyek alapján a bérlők döntenek egy-egy bérbeadó mellett.
A CPI Hungary csapata úgy véli, a központosított ingatlankezelés elősegíti a gyors reakcióidőket, az épületüzemeltetés hatékonyságát és rugalmasságát, miközben a rövid és hosszú távú problémákra, valamint trendekre is képes szakszerűen reagálni.
A vállalat korszerű energiastratégiája már évekkel ezelőtt a takarékosságra összpontosított, és erre ösztönözte a bérlőit is.
„A hektikus gazdasági időszakokban a legfontosabb, hogy megtartsuk a bérlőinket, ezért arra törekszünk, hogy folyamatos és transzparens bérlői kommunikációval határozzuk meg a gyakorlati megoldásokhoz vezető egységes irányelveket. Nem véletlenül a hazai portfóliónk teljes ingatlankezelését is házon belül, egy kézben valósítjuk meg, így megoldásaink minden bérlőnk számára garantáltan és gyorsan elérhetők” – hangsúlyozza Madler Attila, a CPI Hungary vagyonkezelési igazgatója.
Az üresedési ráta minimalizálása és a bérlői elégedettség maximális szintre emelése egyrészt a világgazdasági folyamatok függvénye, másrészt az ingatlankezelők professzionális munkájának eredménye, hiszen a többéves vagy évtizedes partnerségekben a bérlő-bérbeadó viszony optimalizálása kulcskérdés.
„A vagyonkezelésben is kiemelt fontosságú a rugalmasság egy olyan periódusban, amikor a munkaerőpiac átalakul, a bérlő vállalatoknak pedig folyamatosan alkalmazkodniuk kell a gazdasági változásokhoz. Az irodaterek és funkcióik átalakulása mellett most a legfontosabb aktualitás az energiaválság, amelynek kapcsán a CPI Hungary naprakész megoldásokkal segíti a bérlőket, hogy az üzemeltetési költségeik ne emelkedjenek jelentősen. Ökológiai lábnyomunk csökkentésével és a tudatosház-koncepciónkkal a bérlők is példát tudnak mutatni. Büszkék vagyunk rá, hogy 2024-től kizárólag megújuló származási garanciával rendelkező villamos energiát vásárolunk” – teszi hozzá Madler Attila.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.