Nagy változást hozhat a Brexit azok számára is, akik az Egyesült Királyságból rendelnek terméket az interneten keresztül, mivel jelentősen nőhetnek a költségek és az adminisztratív tennivalók. Ma, ha egy brit webshopból vásárol valaki, akkor legtöbbször az ottani, 20 százalékos áfával kell kalkulálnia a vételárat. A fizetést követően más teendője nincs.
„A Brexitet követően azonban a képlet teljesen megváltozik” – hívta fel a figyelmet Gábor Zoltán, a Deloitte Magyarország Brexit-szakértője. A brit webshop ugyanis már nem fogja beszámítani az áfát a termék árába. Ennek következtében az adott ár rendkívül vonzónak tűnhet, ám ahogy megérkezik az áru Magyarországra, nagy meglepetések érhetik a vásárlót.
A Brexit után ugyanis előfordulhat, hogy a magyar áfa (27 százalék) és esetleg a vám megfizetéséről, valamint az adminisztráció lebonyolításáról az ügyfélnek kell gondoskodnia. A fizetendő összeg nagysága a termék értékétől függ majd: ha a megrendelt áru értéke 0–22 euró között van, akkor sem áfa, sem vám nem terheli a vásárlót, ha 22,1 és 150 euró közé esik, már a magyar áfát kell megfizetni, ha pedig a 150 eurós küszöböt is meghaladja a vásárlás, az áfa mellett már vámot is felszámolhatnak.
Továbbra is rengeteg bizonytalanság és megválaszolatlan kérdés övezi a Brexitet, ám az már szinte biztos, hogy az Egyesült Királyság kilép az Európai Unióból. Megállapodás nélküli Brexit esetén a szigetország 2019. március 29-én, éjjel 23 órától válik unión kívüli országgá, megállapodás esetén ez a fordulópont 2020. december 31. napjával következik be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.