A koronavírus megjelenése és terjedése olyan rég nem látott kihívás elé állítja a világgazdaságot, így természetesen Magyarországot is, amely azonnali társadalmi és gazdasági beavatkozást igényel – írja közleményében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK). A vírus hatása ma már érzékelhető mikrogazdasági és nemzetgazdasági szinten egyaránt, azonban a hatások végső kimenetele még senki számára nem ismert.
Az MKIK úgy látja, hogy a magyar kormány határozottan, elszántan és elkötelezetten lép fel minden lehetséges eszközével a vírus ellen.
Az elmúlt két hétben több fórumot is elindítottunk, amelyeken keresztül azonosítottuk – és folyamatosan azonosítjuk – a vállalkozások jelzéseit, nehézségeit, és megoldási javaslataikat. Ezeket naponta többször összegezzük és megteszünk mindent annak érdekében, hogy a feltárt problémákra konkrét megoldási javaslatokat fogalmazhassunk meg a döntéshozóknak
– áll a közleményben.
A koronavírus eltérően érinti az egyes ágazatokat, amely egyértelműen determinálja az állami beavatkozások prioritási sorrendjét. Mindebben, valamint a megfelelő intézkedések megalapozásában a kamarai hálózat teljes körűen támogatja a kormányzat jelenlegi feszes munkáját.
– teszik hozzá.
Az előző információgyűjtés elindult két hete, amelyben több, mint 15 ezer cég töltötte ki az MKIK kérdőívét, továbbá a területi kamarákhoz is ezres nagyságrendben érkeztek jelzések. A jelenlegi helyzetben a gazdaság egyes területeinek pénzügyi megsegítése – a szolidaritás jegyében – folyamatosan zajlik, míg más területek lassacskán kapacitáskorlátba ütköznek.
Az MKIK köszönetét fejezi ki a magyar lakosságot kiszolgáló ellátási láncokban résztvevőknek, amiért az elmúlt, rendkívül nehéz időszakban kimagasló teljesítménnyel helyt álltak.
Arra kérik a vállalkozásokat, hogy észrevételeiket továbbra is küldjék meg a kamarai rendszerbe.
A kamara a vállalkozók belátásra bízza, hogy március 31-ig befizetik-e az 5 ezer forint kamarai hozzájárulást, amelyet a kamara a működésre és a szolgáltatásokra fordít – mondta Parragh László, az MKIK elnöke.
Hozzátette, az idén már 304 ezer cég befizette a kamarai hozzájárulást, de
tekintettel a járványügyi helyzetre, a köztestület elfogadja a kötelezettség későbbi teljesítését is.
Parragh László megköszönte a vállalkozóknak a befizetett kamarai hozzájárulást, mert ez szavai szerint azt mutatja, fontosnak tarják, hogy a gazdaság önkormányzata működőképes maradjon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.