A hét ország regionális fejlesztési, környezet- és vízügyi, valamint fenntartható turisztikai feladatokban működik majd együtt. Emellett jegyzőkönyvet írnak alá a Kárpátok biológiai és táji sokféleségének megőrzéséről és fenntartható használatáról.
A Kárpátok Egyezmény Részes Felek Konferenciájának második találkozóján a hét ország környezetvédelmi vezetői politikai nyilatkozatot fogadnak el a regionális fejlesztési, környezet- és vízügyi, valamint a fenntartható turisztikai feladatok terén történő együttműködésről, valamint jegyzőkönyvet írnak alá a Kárpátok biológiai és táji sokféleségének megőrzéséről és fenntartható használatáról. A jegyzőkönyv - amely kötelezi a Részes Feleket arra, hogy szakpolitikákat és stratégiákat dolgozzanak ki és hajtsanak végre országuk területén - kidolgozásában Magyarország is aktívan részt vett.
A Kárpátok védelméről és fenntartható fejlesztéséről szóló keretegyezmény aláírására 2003. május 22-én Kijevben, az ENSZ EGB 5. európai környezetvédelmi miniszteri konferencián került sor. 2006. január 4-én Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia, Ukrajna, Románia és Szerbia közreműködésével jött létre a Kárpátok Egyezmény, melynek célja, hogy az érintett országok együttműködjenek a Kárpátok védelmében és a térség fenntartható fejlesztésében. Kiemelt feladat a lakosság életminőségének javítása, a természeti és a kulturális örökség megőrzése, a helyi gazdaság és közösségek erősítése.
Az Egyezményes Részes Felek 2006. decemberében Kijevben tartották az első találkozójukat. Azóta az EU-forrásokból finanszírozott Kárpátok-projekt keretében több szakmai munkacsoport működik az Egyezményben meghatározott szakterületeken. Az Egyezményre jellemző az állandó és aktív civil részvétel, együttműködés az EU-val és más nemzetközi szervezetekkel, valamint az Alpok Egyezménnyel alkotott partnerség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.