BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Terrorisztikus jelenségek" az egri kórházban? HospInvest-botrány?

Az egri "kórházvédő bizottság" elnöke szerint "terrorisztikus jelenségek" figyelhetők meg, amelyek célja vélhetően a megfélemlítés és a munkaszerződések aláírásának kikényszerítése - közölte Szabó Pál - idézi a ma.hu a távirati irodát.

Emlékeztetett arra, hogy két "kórházvédő" főorvos autóját ismeretlenek kromofággal öntötték le, egy főorvosnőnek ki kellett menekülnie egy vendéglátóhelyről, ahol erőszakosan alá akarták íratni vele a HospInvest által jegyzett munkaszerződést, és másokat is különböző vendéglátó-ipari létesítményekbe csábítottak a szerződés aláírattatásáért.

Szabó Pál felidézte, július 1-én azért rendeztek nagygyűlést Egerben, hogy kinyilvánítsák: "megvédettnek" tekintik a kórházat, egy megyegyűlési döntésben ugyanis ez a dátum szerepel a kórház átvételének határnapjaként.

Azt követelik, hogy a megye rendkívüli közgyűlésen mondja ki a HospInvesttel kötött vagyonkezelési szerződés felbontását és kezdjen tárgyalásokat Eger városával az intézmény átadásáról - mondta, hozzátéve: ehhez képest a HospInvest - jogellenesen - újabb szerződésekkel zaklatja azt a 917 dolgozót, akik egyszer már visszautasították a cég által kínált munkaszerződés aláírását.

Sós Tamás, a Heves Megyei Közgyűlés szocialista elnöke a távirati irodának azt mondta: "az úgynevezett kórházvédők kijelentései megtévesztőek és csupán a feszültség állandósítását szolgálják".

Deák Gábor, a HospInvest Zrt. elnöke a sajtótájékoztatón elhangzottakra reagálva az MTI-nek úgy fogalmazott, hogy Szabó Pál a "kórházvédő bizottság" elnöke és Mánya Kristóf, a testület szóvivője mára "saját szerepük foglyaivá váltak". A Heves megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, ami alapján a következő 20 évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc Kórházat.

Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen. A hétfői sajtótájékoztatón Mánya Kristóf, a "kórházvédők" szóvivője az MTI-nek arra a felvetésére, hogy Mikola István, a Fidesz egyik vezető egészségpolitikusa a napokban egy kiskunhalasi fórumon kifejtette, megfelelő korlátokkal helye van az egészségügyben a magántőke bevonásának, szakmai vállalkozásokon keresztül, úgy fogalmazott: Mikola István mára a Fidesz egészségpolitikájában "egy régi elem".

Havasi Bertalan, a Fidesz sajtófőnöke az MTI megkeresésére közölte, továbbra is érvényes a Fidesz országos választmányának határozata, miszerint az egészségügyi intézményeknek köztulajdonban kell maradniuk. A határozat a párt minden tagjára és szervezetére kötelező - tette hozzá. 

A Fidesz Heves megyei elnöke hétfőn arról tájékoztatta a távirati irodát, hogy a megyei választmány elnöksége kizárta a pártból Csáki Zsigmondot, Heves polgármesterét és Magyar Istvánt, az egri pártszervezet elnökét. Az indoklás szerint az érintettek "figyelmen kívül hagyták a Fidesz teljesen egységes és világos álláspontját, amely elutasítja az egészségügyi rendszer üzleti alapokra helyezését és a profithajhászásnak való térnyitást.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.