A zöldek törekvése arra irányul, hogy az Eiffel-tornyot és az egyéb párizsi nevezetességeket környezetbaráttá tegyék. A tornyot egyébként először a milleniumra öltöztették "gyémántruhába", azonban mivel igen népszerűnek bizonyult a díszkivilágítás, ezért úgy döntöttek, hogy azt továbbra is üzemben tartják – írja a Pénzcentrum.
Így 2000. január 1. óta, a naplementét követően minden órában 20 ezer villanykörte villog 10 percen keresztül, ami érthető módon gyorsan turista-csalogató látvánnyá vált. A következő hónaptól ennek azonban vége, ugyanis a világításra szerződtetett Sete úgy döntött, hogy megfelezi azt az időt, amíg világítanak íz izzók, így a fény évi 400 óráról 200 órára csökken.
A brit Telegraph értesülései szerint emellett a környezetbarát direktíva részeként a belépésre jogosító jegyeket, a tájékoztató dokumentumokat újrahasznosított papírból készítik, emellett a felhasznált elektromos áram megújuló forrásokból származik, s jelenleg is éppen arról készítenek tanulmányt, hogy a torony éttermeinek tetejére elhelyezzenek-e napkollektorokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.