Debreczeni felidézi, hogy a Fideszből történt 1994-es kilépésekor politikai bájgúnárnak nevezte Fodort, akivel akkor az volt a baja, hogy nagy kommunikációs hatékonyságán túl másfajta politikusi teljesítményt nem tudott felmutatni. „Szavakban képviselt eszményei mögé sose sikerült többséget szereznie a pártjában. Rendre elindult, majd rendre vesztített Orbánnal szemben a listavezetésért, a frakcióvezetésért.” – írja Debreczeni.
A Fodor-Orbán találkozó olyan színben tüntette fel a politikust, mintha most jött volna a Holdról vagy geometriai módszerekkel akarná meghatározni a pártok helyzetét a politikai térben. „Nem tehet úgy, mintha nem vett volna részt a Horn-, a Medgyessy- és a Gyurcsány-kormányban.”
Debreczeni úgy tudja, van egy belső közvélemény-kutatás, amelyből az derül ki, hogy az SZDSZ maradék szavazóinak 80 százaléka nem tudná megbocsátani a pártnak, ha a Fideszt hatalomra segítené. Szerint ha egy előrehozott választásokon véletlenül bejutna a parlamentbe az SZDSZ, a szinte biztos győztes Fideszt a legkisebb mértékben sem érdekelnék adócsökkentési vagy bármi más javaslataik.
A liberálisok, élükön Fodorral úgy viselkednek, mint egy doktriner értelmiségi élcsapat, amely eljegyződött a reformokkal és megengedheti magának, hogy semmibe veszi a kormányzás politika realitásait.
Debreczeni szerint a napnál is világosabb, hogy a mai Fidesz se vezetésében, se szervezetében, s ecéljaiban, s e stílusában nem demokratikus párt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.