"Morálisan nem tartható, hogy a veszteséget minduntalan államosítják, a nyereséget pedig privatizálják" - jelentette ki Krausz Tamás. Mint arról a Népszabadság beszámol, a történészt optimizmussal tölti el, hogy Németország stabil pontja a polgári demokráciának, amíg így lesz, addig a kelet-európai "szélütött náci csoportoknak" sincs esélyük rá, hogy hatalomra jussanak.
Ezzel együtt valószínű, hogy sokfelé megerősödik a jobboldal és a nacionalizmus, tekintélyuralmi fordulat következik. Krausz legalábbis egyelőre nem látja jelét annak, hogy a válságból való kilábalásra létezne baloldali alternatíva.
A Szovjetunió felbomlása után az a neoliberális doktrína érvényesült, hogy az állami gazdálkodással szemben a szabad piac majd megoldja a problémákat. Aztán kiderült, hogy a neoliberális gazdaságpolitika zsákutca. A mai válságnak - állapította meg Krausz Tamás - ez a gyökere.
Ormos Mária pozitív fejleményként értékelte, hogy "a neoliberalizmus meghalt, vége, el van temetve". Szükségképpen szellemi átrendeződés jön. Ebből nem élünk meg ugyan, de nélküle nem javítható ki, ami elromlott. Krausz hozzátette: előbb vagy utóbb megint gondolkodni kell azon, hogyan lehet meghaladni a kapitalizmust.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.