A budapesti bemutatkozáson Schiffer András, Jávor Benedek és Rauschenberger Péter az ország problémáiról, az új kezdeményezés szervezeti felépítéséről és programjáról beszélt. Schiffer úgy véli, szkepszis és undor övezi ma Magyarországon a politikát, amely szűk oligarchikus csoportok játéka felelősségre vonás nélkül. A demokratikus jogállamot senki sem veszi komolyan, a parlamenti pártok között a kölcsönös elrettentés politikája folyik. A pártok programjai és elvgyűjteménye helyett a pillanatnyi érdekek uralják a közbeszédet. A közvélemény-kutatások szerint ugyanakkor a választók 30-40 százaléka szívesen voksolna egy új pártra, ezért lépett színre a Lehet más a politika! kezdeményezés is.
Jávor Benedek elmondta, másfajta politizálásra és pártra van szüksége az országnak, amely jelentős alternatívát kínál a jelenlegi parlamenti pártokkal szemben. Az ehhez szükséges kritériumok közül kiemelte a hitelességet, a részvételt, a pénzügyi átláthatóságot, valamint a politikai jobb-bal szembenállás meghaladását. Az ökopolitikai alapú mozgalomhoz sokan a civil szférából érkeztek. A kezdeményezés mind a szociáldemokrata-, a konzervatív-, illetve a liberális eszmerendszerrel egyaránt vitázik és hozzájuk kritikusan viszonyul. Jávor szerint meg kell haladni ezeket a megközelítéseket, s áttörni a jelenlegi pártstruktúrát. A mozgalom egy éves folyamat végéhez ért, a tavaly szeptemberi pár tucat emberből mára egy ökopolitikai alapon álló párt megjelenésének a határáig jutottak el. Az elmúlt időszakban rengeteg civil, tudományos, közigazgatási, illetve gazdasági szakembert vontak be, így a hálózat ma már közel 300 taggal rendelkezik.
Rauschenberger Péter úgy fogalmazott, amennyiben a társadalmi támogatás meglesz, hamarosan párttá alakulnak. Ehhez a keretek megteremtődtek, valamint a politikai irányt definiálták, ezért most léptek elő. Ha a feltételek adottak lesznek, akkor a pártalakulást úgy időzítik, hogy a júniusi európai parlamenti választáson indulhassanak.
Schiffer közölte, a mozgalom a parlamenti pártok bármelyikével létrehozandó szövetségre természetesen nem gondol, mivel ez nem éri meg. A kezdeményezés programja ütközik a jelenlegi parlamenti pártok programjaival, s számukra bármilyen szövetség öngyilkosság lenne.
A választásokhoz szükséges pénzgyűjtés mikéntjének kérdésére Jávor az amerikai demokrata elnökjelölt, Barack Obama internetes kampányának példáját említette. Szerinte mintegy 200-300 millió forint elég lenne a sikeres júniusi szerepléshez. A hálózat mostani struktúrája hierarchiamentes, lapos, illetve a helyi autonómia erős, s ezt szeretnék megőrizni, valamint számítanak a civilek további kritikáira is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.