A nyugodt és határozott vezetőről az utóbbi három év során kialakított kép a politikus számára a lehető legrosszabb időben, egy évvel a következő választások előtt rendült meg – véli a londoni lap.
Míg Nicolas Sarkozy francia államfőt és Gordon Brown brit miniszterelnököt elszánt fellépéséért méltatják, addig Merkelnek felróják, hogy a válság legutóbbi csúcspontja után két hetet kellett arra várni, hogy felismerje a problémák rendszer-szintű kezelésének szükségességét, és elrendelje a megfelelő horderejű válaszlépések megtételét. Korábban Berlin igyekezett eseti alapon szervezett mentőakciókra korlátozni a saját szerepvállalását, amikor kijelentette, hogy "nem lesz biankó csekk" a bankoknak.
Kezdetben a német kormány az uniós szintű pénzügyi szanálási programok – és alapok – tervét is elhárította, azzal a felkiáltással, hogy német adófizetők pénzéből nem szanálják más országok bankjait.
Merkel személyét és a mögötte álló CDU-t azonban nemcsak határozatlansággal, hanem rossz irányvonal követésével is vádolják. Míg a párt az utóbbi időben igyekezett inkább liberális, piacorientált megoldásokat keresni a problémákra, utóbb azonban a választók körében fölöttébb nagy támogatottságot élveznek azok a javaslatok, amelyek szerint a kulcs-ágazatokaban és -vállalatokban ki kellene terjeszteni az állami szerepvállalást, sőt az állami tulajdonlást.
Ez oda vezethet, hogy a válságos időkből ez alkalommal a baloldal tud politikai nyereséget kovácsolni, holott súlyos gazdasági zavarok idején a választók korábban többnyire a konzervatív pártokhoz vonzódtak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.