A hünfeldi Helios-klinika felmérésében 162 beteget kérdeztek meg félelmeikről, televíziózási szokásaikról, a kórház hétköznapjairól alkotott elképzeléseikről, valamint elégedettségükről - írja a Neue Zürcher Zeitung. A résztvevőket mind vagy medencecsonttöréssel, vagy epehólyag-gyulladással műtötték.
A - nem reprezentatív - felmérésben minden második páciens nagyon félt a beavatkozás előtt. A korreláció egyértelmű volt: minél több orvosi sorozatot nézett a beteg, annál nagyobb volt félelme. Ugyancsak meghatározó volt az életkor: a 40 év alattiak féltek a leginkább, a 70 év felettiek a legkevésbé.
Mindez megerősíti azt a hipotézist, miszerint a televízió képei beleégnek az ember tudatába, és - valós tapasztalat híján - a fantáziaképek összemosódnak a valósággal. Miután a sorozatokban legtöbbször vészhelyzeteket és tragikus sorsokat mutatnak be a kórházak életéből, az emberek jobban fognak félni, ha maguk is "szereplővé válnak".
Azonban mind a kutatók, mind más kórházak igazgatói kiemelik: a tv-nél jóval több tényező van hatással tudatunkra; a fenti felmérés nem tekinthető tudományos bizonyítéknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.