Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) véleménye szerint a segélymunkások eltávolítása óriási kockázatot jelent és nagy a veszélye, hogy fertőző betegségek kezdenek terjedni Szudánban – írja az AP. Az ENSZ menekültügyi irodája úgy nyilatkozott: a szomszédos Csádban található menekülttábor munkatársai nem lesznek képesek a szudáni határon át menekülő emberek ellátására.
Szudán azért utasította ki a segélyszervezetek munkatársait, mert a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsot adott ki a háborús bűnökkel vádolt Omar al-Bashir elnök ellen. Az ENSZ legfőbb emberi jogi illetékes szerint a humanitárius segítségnek semmi köze a Bíróság tevékenységéhez és Szudán saját polgárait bünteti. Az afrikai ország kormányár már Ban Ki-moon ENSZ főtitkár is felszólította döntése azonnal visszavonására, kijelentve, hogy a lépés helyrehozhatatlan nehézséget okoz a darfuri régió ellátásában.
A kormány és a darfúri lázadók között 2003 óta dúl a háború. Legalább 2,7 millió Nyugat-szudáni lakos volt kénytelen elhagyni otthonát a harcok miatt. Az ENSZ főtitkár szerint eddig 4,7 millióan részesültek segélyben Darfurban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.