– Azért olyan nagyon sokáig nem voltam én juhász – vágott a közepébe Stadler József vállalkozó az egyetem egyik előadótermében. – Gyerekkoromban megfogtak szüleim piaci kiruccanásai. Ízelítőt kaptam, milyen eladni, venni. A téeszben valóban juhászként dolgoztam, de hamar az akkori tsz-ker-hez kerültem, s onnan elindultam felfelé. Egyszer pécsiekkel is üzleteltem – kapott fel egy baranyai szálat a vállalkozó. – Az itteni üzletkötő kétezer vagon sört rendelt, ami azután a nyakán maradt. Nekem szóltak, Jóska, segíts – mondta.
És Jóska segített. Megvette, és haszonnal eladta az árut. Majd egyre többet vett, mígnem megalapította cégét, amely a volt Szovjetunió romjain alakult államokkal üzletelt.
– Dőlt a pénz. Egyszer az ellenőrök le is számoltatták, stimmel-e a házipénztárba írt összeg. Stimmelt: 1,2 milliárdot számoltak le.
Aztán folytatta.
– Kiskapuk, trükkök mindig voltak, lesznek is. Mindig tartottam ügyvédeket magam mellett, akik jól végezték a dolgukat, de mégis baj lett. Azt hittem, ha annyi adót fizetek, mint az összes többi vállalkozó együtt Bács megyében, nem piszkálnak.
De mégis piszkálták: elítélték. Erről szólva arra hívta fel a leendő jogászok figyelmét, a „nagy ügyeket” vagy „zavarják le” a parlamenti választások előtt, vagy húzzák el, de semmiképpen ne azok közben kerüljön sor az ítélet kihirdetésére, mert szerinte azok közelsége befolyásolhatja a döntés szigorúságát.
Stadler Jószef terveiről is beszélt.
– A mostani kétezer négyzetméteres helyett húszezer négyzetméteres lesz az új áruházam. Ha Amerikában megjelenik egy új ruha-kollekció, az nálam is kapható lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.