Mizsei Béla 1945-1947-ig és 1990-1994-ig is képviselte a kisbirtokosokat, a parasztságot parlamentben. Meggyőződése volt, hogy szükség van a kisbirtokosokra, és arra, hogy terményeiket feldolgozva tudják piacra vinni. Nemcsak képviselőként állt ki érte, minden alkalmat megragadott arra, hogy feldolgozó, értékesítő összefogásra bíztassa az embereket - írja a bama.hu az MTI alapján.
Nem rajta múlott, hogy Magyarország mind a mai napig nem tudja kihasználni sem természeti adottságait, sem pedig állampolgárainak kezdeményezőkészségét, vállalkozó kedvét - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményükben.
A forradalom alatt a mezőkövesdi munkástanács meghatározó tagja volt, november 6-án, amikor a szovjet csapatok körülzárták Mezőkövesdet, a község képviseletében ő tárgyalt a parancsnokkal a fegyverek átadásáról. 1957-ben halálra, majd Dobi István elnök közbenjárására másodfokon életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték.
1963-ban, miután amnesztiával szabadult, jogászdiplomával kertész szakmunkásként helyezkedhetett el. 1989-ben könyve jelent meg a gumós begóniáról.
A rendszerváltáskor részt vett a Független Kisgazda, Földmunkás és Polgári Párt újjáalakításában, annak Jász-Nagykun-Szolnok megyei elnöke, majd 1989-ben országos elnökhelyettese lett. 1990-ben Alsó-Jászság országgyűlési képviselőjévé választották. Jászladány díszpolgára, tulajdonosa az 56-os emlékéremnek és a Magyar Köztársaság Lovagkeresztjének. Önéletírása Életpályám címmel 2006-ban, a forradalom ötvenedik évfordulóján jelent meg. Mizsei Béla temetéséről később intézkednek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.