Emellett azonban egy másik trendet is kiemel a svájci lap: nagy sikert értek el a protesztpártok, mindenekelőtt a jobboldali populisták és a rasszisták. De a liberálisok és a zöldek is.
Az Európai Unió választási irodája szerint az Európai Néppárt frakciója várhatóan 267, az Európai Szocialisták Pártja 159 mandátumot nyert meg a 736 helyből - azaz egyértelmű a jobboldali túlsúly.
Egy harmadik megfigyelhető trend a választási részvétel visszaesése: még soha nem voltak ilyen alacsony arányban szavazni a választásra jogosultak, a 375 millió szavazópolgárnak csupán mintegy 43 százaléka vett részt az elmúlt négy napban.
A legnagyobb érdektelenség Közép-Kelet Európában volt tapasztalható: 30 százalékosnál is alacsonyabb volt a részvétel Csehországban, Litvániában, Lengyelországban, Szlovéniában, Szlovákiában és Romániában. Az első európai választásokon, 1979-ben még a jogosultak 63 százaléka ment el.
Az Associated Press tudósítása alapján a svájci lap kiemeli: "visszazuhantak a szocialisták". Messze a konzervatív Fidesz a legerősebb, a jobbszélső Jobbik pedig 3 képviselőt küldhet - írják. A szocialisták gyenge szereplését a nemrég visszalépett Gyurcsány Ferenc népszerűtlenségével indokolják, aki a pénzügyi válság során az országot egy kemény megszorítási pályára terelte.
A brit portál is kiemeli a szélsőséges és bevándorlás-ellenes pártok nyert mandátumait Nagy-Britanniában, Hollandiában, Ausztriában, Dániában, Szlovákiában és Magyarországon - a Jobbik ünnepéről még fényképet is közölt tömör összeállításában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.