Ilyen javaslatot fogalmazott meg kedden a pártelnökség öt tagja is (Ujhelyi István, Bárándy Gergely, Mesterházy Attila, Vadai Ágnes, Varga László), ám a többség leszavazta azt. A budapestiek azzal érvelnek: lehetővé kell tenni az MSZP legmagasabb döntéshozó fórumának, hogy pontos, mindenre kiterjedő helyzetelemzést végezzen, s ha ez alapján szükségesnek ítéli, biztosíthasson akár személyi változásokat is.
A megyei elnököknek küldött állásfoglalás mögött többen Hagyó Miklóst, az egyik legbefolyásosabb fővárosi politikust vélik. A főpolgármester-helyettes a lapnak többek között kiemelte: amikor egy szocialista politikus megriad a legitimitását érintő szavazástól, a legfontosabb baloldali és demokratikus értékek egyikét tagadja meg.
Hozzátette: nem generációs vetélkedésről van szó és hiba "pártszakadásról képzelődni" a szabad kongresszusi döntés kapcsán, épp ellenkezőleg. Hagyó személyes ambícióira vonatkozó kérdésünkre válaszolva hibásnak nevezte azt az értelmezést, hogy mindez "róla szólna". Ő csak egy a hatszáz küldött közül, akinek hangját a többiekéhez hasonlóan a választók üzenetével együtt meg kell hallania a pártvezetésnek.
Az újság információi szerint a megyei elnökök körében 13:7 arányú többsége van a status quo fenntartásának.
Új arcok
Az MSZP-ben négy olyan politikust említenek, akik szóba jöhetnek lehetséges "új arcként": Botka Lászlót, Mesterházy Attilát, Molnár Csabát és Ficsor Ádámot. Mesterházy, aki jelenleg frakcióvezető, kijelentette: "Nekem van elég feladatom, és a felvetődött bizalmi szavazás sem jelentene aktuális sorcserét, az akár a jelenlegi elnökség megerősödését is hozhatja."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.