Az EP-ben a nemzetek együttműködésének érdekében a frakcióalapítás feltétele, hogy legalább 7 különböző országból érkező párt fogjon össze. A brit-cseh-lengyel koalíciónak szövetségeseket kellett keresnie, és a feladatot a létező legegyszerűbben oldották meg: magányos képviselőket csábítottak magukhoz.
A holland Keresztény Unió, a lett Hazáért és Szabadságért Párt, a litvániai lengyel kisebbségi szövetség és a belga Dedecker Lista éppen úgy egy mandátumot szerzett a június 7-i választásokon, mint az MDF. A frakciót egy finn képviselő teszi teljessé. Hannu Takkula a liberálisok EP-csoportjában helyet foglaló Centrista Párt listáján szerzett mandátumot, de ez nem akadályozza meg, hogy pártkönyvét megtartva a britek ajánlata mellett döntsön - írja a Népszabadság.
A hat "egykének" nyilván nem előnytelen az új frakcióban való részvétel, hiszen egyikük kiszállása is komolyan veszélyeztetné a brit konzervatívok vállalkozásának jövőjét. A bizottsági helyekhez való hozzájutás így nem lehet különösebb probléma, míg egy nagy frakcióban komolyabb a konkurencia. Bokros Lajos esetében további nehézséget is jelenthetett volna, hogy a Fidesz 14 képviselőjével a hatodik legnagyobb nemzeti csapatot adja frakciójában, így meggyőzően lobbizhatott volna az MDF-es kolléga pozíciószerzése ellen.
Nagy-Britanniában felháborodás fogadta a konzervatívok új frakció létrehozását kezdeményező döntését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.