A cikk szerint a Mazsihisz ma az egyetlen olyan zsidó szervezet, amelyet a magyar állam zsidó témájú kérdésekben partnerként ismer el, jóllehet 5000 híve közül alig 600 gyakorolja napi rendszerességgel vallását. A 90 ezer ateista, de magát zsidó identitásúnak valló magyar állampolgár érdekképviselete pedig mindeddig nem intézményesült.
"Az évi 3-5 milliárd forintos állami támogatást egy jelentéktelen számú hívővel rendelkező törpeegyház zsebelheti be" - írja a lap. Cserébe szinte szava sincsen a mindenkori kormányok antiszemitizmust eltűrő gyakorlata ellen, pedig az MSZP és a Fidesz nagyon is odafigyel saját több százezer antiszemita választójának véleményére.
„Miért érné meg a politikai okok miatt de facto eltűrt, s de jure kezelhetlennek tűnő antiszemitizmus fokozódó agresszivitását tapasztalva ateista zsidónak vallania magát bárkinek is. A házasságkötéseknél sem lehet igazán szempont az identitásazonosság, hiszen nincs olyan világi helyszín, ahol az identitásazonosság egyáltalán kiderülhetne” – írja a cikk írója, aki szerint világi érdekképviselet nélkül marad a lengyel modell: egy zsidók nélküli országban tobzódó antiszemitimus.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.