A döntésre azután került sor, hogy kiderült: Shandong tartományban egy pszichiáter mintegy 3 ezer internetfüggőnek tartott tinédzser esetében alkalmazott elektrosokk-terápiát. A kínai kormány több mint egy éve folytat intenzív kampányt az internetfüggőség ellen, hirdetve, hogy a világhálóval és elsősorban az internet kávézókban töltött idő káros hatással van a fiatalok családi életére – jelenti a Reuters.
Az "elektromos ráhatás terápia" kitalálója, a Yang bácsinak is nevezett Yang Yongxin a módszer mellett egy tábort is üzemeltet, ahol havi 805 dollárnak (158 ezer forint) megfelelő összegért kapnak rendszeresen elektrosokkot a bentlakók. A táborozók egyben szigorú katonai kiképzést kapnak és nem vehetik fel a kapcsolatot a külvilággal. AYang szervezetén kívül több mint kétszáz, internetfüggőség kezelésével foglalkozó intézmény tevékenykedik Kínában.
A kínai egészségügyi minisztérium honlapján tegnap jelent meg a közlemény, miszerint "az internetfüggőség esetében alkalmazott elektrosokk hatásossága klinikailag nem megalapozott, ezért orvosi alkalmazása kerülendő".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.