A Kossuth Rádió információi szerint több koncepció versenyez egymással, de nagy valószínűséggel lekerül a napirendről a pártnak a 2006-os választás előtt preferált terve a kevés számú, de sok kormányzati feladatot összefogó csúcsminisztériumok létrehozására.
Ismét önálló rendészeti minisztérium és önkormányzatoktól leváló külön közigazgatási tárca lenne. Előbbit biztosan, utóbbit pedig nagy valószínűséggel létrehozza a Fidesz, ha kormányra kerül. Az ellenzéki pártban, amelyben egyébként már egyre biztosabban csak jövő tavaszi választással számolnak, év eleje óta zajlik a kormányzati felkészülés.
Eddig azonban főleg a programépítést hangsúlyozták, a kormányzati struktúra tervei még csak formálódnak, várhatóan késő őszre lesznek véglegesek. A Kossuth Rádió úgy értesült, hogy az irányítás szerkezetének kialakítására több koncepció versenyez egymással, nagy valószínűséggel lekerül azonban a napirendről a párt 2006-os választás előtt preferált terve a kevés számú, de sok kormányzati feladatot összefogó csúcsminisztériumok létrehozására, és sokkal inkább a hatékonyságra, mintsem a tárcák és miniszterek számának minimalizálására helyeznék a hangsúlyt.
Ennek érdekében több olyan tárca is létrejöhet, amelyre eddig nem volt példa hazánkban. A hatékonyságot növelné például az az elképzelés, amely a jelenlegi formájában megszüntetné a miniszterelnöki hivatalt, és helyette egy erős miniszterelnöki kabinetbe, illetve a már említett közigazgatási minisztériumba koncentrálná a feladatokat. Az utóbbi, Európában nem példátlan megoldás szerint a területi államigazgatást fogná össze, az önkormányzatok pedig valószínűleg maradnának külön, vagy más tárca irányítása alatt.
Egy egyelőre még ugyancsak alternatívaként futó elképzelés alapján felvetődött egy, a támogatások valamennyi formájával és azok elosztásával foglalkozó külön segélyügyi minisztérium felállítása is. Ennek fogadtatását a párt már tesztelte is a különböző civil, és segélyszervezeteknél.
A struktúráról Orbán Viktor pártelnök, illetve a programalkotással is foglalkozó műhelyek és munkacsoportok vezetőinek ajánlása alapján október-novemberre születhet döntés. A személyi kérdések azonban, tehát, hogy ki álljon/állhatna az egyes tárcák élén, csak később, év elejére, vagy még később dőlhetnek el. Egyes elképzelések szerint a kormányzás első, a pártban csak romeltakarító szakaszként emlegetett másfél-két évében külső megbízottak, szakértők vezetnék a minisztériumokat, és csak utána, az úgynevezett. építő szakaszban vennék át a feladatot a párt szakpolitikusai, köztük európai parlamenti képviselők, és több, már a korábbi Orbán-kormányban is feladatot viselő miniszter.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.