Dohát, Bakut és Prágát már tavaly júniusban kiszórta a versenyből a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, a testületnek a koppenhágai szavazási ceremónián Tokió, Chicagó, Rio de Janeiro és Madrid között kell választania.
A legtöbben úgy gondolják, Madridnak nincs esélye, feltehetőleg már az első körben ki fog esni. A spanyol város infrastruktúrájával nincs baj, és feltételezhetően jó olimpiát rendezne, de a szokásjog szerint egymás után kétszer nem rendeznek olimpiát ugyanazon a kontinensen, márpedig 2012-ben London lesz az ötkarikás játékok helyszíne - latolgatja az esélyeket az InfoRádió.
Rio de Janeiro már szóba jöhetne a földrajzi logika szerint, sőt, először lehetne Dél-Amerikában az olimpia, a brazil óriásváros viszont állítólag nagyon lemaradt a fejlesztések tekintetében: nincs elég szállodai férőhely, és ami fontosabb, a brazilok nem is akarnak hoteleket építeni, attól tartva, hogy nem tudják majd kihasználni az olimpia után.
A brit fogadóirodák szerint Tokió és Chicago lehet a befutó. Bár Tokióban már 1964-ben volt olimpia, előnye, hogy viszonylag kis területen helyeznék el az összes sportlétesítményt, sőt, nagy részükkel már készen is vannak.
A legtöbben azonban Chicagót látják befutónak. A szeles városért személyesen Barack Obama amerikai elnök kampányol. Néhány jelentkezőnél szerényebb költségvetéssel vág neki az Egyesült Államok a versenynek, de 1984 és 1996 után sokan úgy vélik, 2016-ban ismét itt lesz az ideje egy amerikai olimpiának.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.