A terv - megvalósítása esetén - segítséget nyújt a fejlődő országoknak az erdőirtás leállítására, a klímaváltozáshoz való alkalmazkodásra és alacsony kibocsátású energiához való hozzáférésre. Soros a koppenhágai klímacsúcson terjesztette be 150 milliárd dolláros segélyezési javaslatát.
A BBC szerint a dollármilliárdos úgy látja, terve jóindulatú figyelemre talált a vezető nyugati kormányok részéről. Soros szerint az elképzelés megoldja a finanszírozás problémáinak egy részét, melyek egyébként a csúcstalálkozó sikerét fenyegették volna. Az üzletember tegnap közölte , hogy a gazdag országok nem hoznak elég áldozatot a szegény országok megsegítésére, a fejlett és fejlődő államok közötti szakadék pedig hatástalaníthatja a klímaváltozás ügyében tett erőfeszítéseket.
"Ha aközött kell választanunk, hogy élve megfőjünk vagy hogy pénzt el, inkább a pénzpazarlást választanám, mert ha nem foglalkozunk a klímaváltozással, legyilkoljuk egymást, még mielőtt megfőnénk" – fogalmazott Soros. Az üzletember úgy látja, kockázatos, hogy különböző késleltető tényezők miatt nem tesznek elegendő lépés és túl későn ébrednek rá a veszély nagyságára.
Soros javaslata értelmébe a gazdag országok az IMF által kezelt 150 milliárd dollárnyi SDR-t bocsátanák a szegényebbek rendelkezésére. A "papír aranynak" is nevezett tartalékot egyébként válság idején használják. A készpénz kibocsátása 0,5 százalékos kamatot jelentene, ezt azonban az IMF arany tartalékából fizetnék, így a fejlődő országokat nem terhelné az adósság – fejtegette Soros. Az üzletember szerint a támogatott államok később értékesíthetnék az alacsony kibocsátásból fennmaradó karbon krediteket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.