John Schmitt számára a csótányok csöppet sem visszataszítóak, sőt. Az Oregon State University azért tanulmányozza mozgásukat, hogy róluk mintázza a jövő robotjait, amelyek reményei szerint kevesebb energiával és alacsonyabb számítási igénnyel működnek majd.
A kutató a LiveScience-nek elmondta: amikor egy csótány egy a derekánál háromszor magasabb téglán szalad át, mindössze 20 százalékot veszít sebességéből. Ezek a rovarok ösztönösen mozognak és képesek gyorsan visszanyerni sebességüket nehéz terepen is. Egyes robotok ugyan képesek a járásra, de messze nem mozognak olyan hatékonyan, mint az állatok.
Schmittet Bob Full tanulmánya ihlette meg, a Berkley professzora 2006-os írásában azt állította, hogy a csótányok előbb mozognak, semmint hogy gondolnának. Most ezen az elven fejlesztenek robotokat, amelyek automata üzemmódban mozognak és csak akkor állnak meg "gondolkodni", ha nagy méretű akadály kerül az útjukba. A kutató elképzelései szerint a csótány robotokat megfigyelésre használhatják veszélyes környezetben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.