„Ez azt jelenti, hogy az MDF kész megállapodni a fővárosi jelöltállításban az SZDSZ-szel” – fogalmazott Dávid Ibolya, az MDF elnöke. A megállapodás értelmében a főváros 32 egyéni választókerületéből 18-ban az SZDSZ adja a hivatalosan MDF-es színekben induló jelöltet, a maradék helyen egy független és 13 MDF-es jelölt indul.
A budapesti lista élére pedig állítólag Simonyi András egykori washingtoni nagykövet az esélyes. Az MDF választmánya által elfogadott megállapodást még jóvá kell hagynia az SZDSZ budapesti szervezetének is.
Hetek óta zajlottak a tárgyalások arról, hogy egy olyan demokratikus középerő jöjjön létre a 2010-es parlamenti, illetve az önkormányzati választásokra, ami alkalmas lehet arra, hogy Orbán Viktor és a Fidesz kétharmados győzelmét megnehezítse. Retkes Attilát, az SZDSZ elnökét még nem sikerült elérnünk, de korábban leszögezte: ez az együttműködés szerinte alkalmas lehet arra, hogy az MSZP-ből kiábrándult, de egyébként nem kifejezetten jobboldali, középen álló demokrata szavazókat megszólítsa.
Tudni kell, hogy a Medián legfrissebb elemzés szerint a kispártok közül még a legjobban álló MDF sem éri el az 5 százalékos küszöböt, az SZDSZ támogatottsága pedig mérhetetlen, vagyis nulla.
Nem mindenki örül az MDF-ben az SZDSZ-szel kötött érdekházasságnak. Például Lévai Zoltán, az MDF fővárosi elnöke a budapesti kerületi elnököknek írt levelében úgy fogalmazott: „az SZDSZ által megfogalmazott és kért feltételek a párt önállóságát, identitását veszélyeztetik, esetleges elfogadása esetén nem látjuk biztosítva a fővárosi szervezetek és az MDF érdekeit, így számunkra az elfogadhatatlan”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.