A francia bíróság ítélete alapján az Eiffage által húsz éve felvásárolt építészcég – amely a Louvre Múzeum előtti üvegpiramist is tervezte – többet nem használhatja az Eiffel nevet.
Gustav Eiffel (1832–1923) – a párizsi Eiffel-torony, a New York-i Szabadság-szobor és a Nyugati pályaudvar megalkotója – a Panama-csatornát érintő 1893-as botrányt követően visszavonult az üzleti élettől, és 2000 részvényért cserébe visszavásárolta nevét az azt viselő vállalattól, hogy „távozása felől senkinek se lehessen kétsége”.
Az Eiffage – amely jelenleg Európa nyolcadik legnagyobb építőipari cége – az Eiffel névhez egy, az Eiffel-torony kivitelezésén közreműködő vállalat jogutódjának felvásárlásával jutott hozzá húsz évvel ezelőtt. Amikor azonban Gustav Eiffel ükunokája, Philippe Coupérie-Eiffel a családnevet ázsiai bor-export tevékenységéhez kívánta bejegyeztetni, a francia építőipari cég perrel próbálta megállítani. A per felháborította az Eiffel családot, akik viszontkeresettel éltek, amit meg is nyertek.
Préda István, a cégeladási és fúziós tanácsadást nyújtó MB Partners vezérigazgatója szerint a francia bíróság döntése a családneveket viselő felvásárolt vállalatok sebezhetőségére hívja fel a figyelmet. A döntés alapján a felvásárlók nem jutnak automatikusan hozzá a felvásárolt vállalatok nevének használatához, ha azt a nevet viselő családok később visszaperelhetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.