Az Európai Bizottság rendezésében tegnap kezdődött kétnapos konferencián Bajnai Gordon hangsúlyozta: Magyarország sajátos felelősséget visel a Duna-stratégia kidolgozásáért, hiszen a 2011. első félévi magyar EU-elnökség idején esedékes az elfogadása.
Ugyancsak a csütörtöki konferencián fejtette ki Johannes Hahn, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős biztosa a Duna-stratégia célját, ami nem más, mint a régióban élő 150 millió ember életminőségének javítása. Az osztrák politikus szerint ki kell aknázni a formálódó Duna-stratégiában rejlő lehetőségeket.
Miroslav Lajcák szlovák külügyminiszter azt szorgalmazta, hogy tegyék a Dunát teljes hosszában hajózhatóvá. Szlovák és magyar szakértők ugyanis 15 éve közösen vizsgálják a Duna-menti környezetet, és megállapították, hogy a Duna gazdasági és közlekedési felhasználása nem szükségképpen befolyásolja kedvezőtlenül a környezet minőségét.
A Dunát újra szállítási útvonallá kell tenni, és ki kell használni a folyó kínálta rekreációs lehetőségeket is, a víz tisztasága fontos szempont – ezt már Demszky Gábor főpolgármester javasolta a csütörtöki konferencián. A főpolgármester azt is hangsúlyozta, hogy a stratégiának mindenképpen tartalmaznia kell a "tiszta víz" koncepcióját.
A Duna-stratégia finanszírozása Bozidar Delic a szerb miniszterelnök-helyettes szerint egyébként valószínűleg "az egyik legkeményebb dió lesz". Javasolta, hogy tartsanak adományozói konferenciát, amelyen a stratégiában érintett országok megvizsgálhatják, milyen eszközök állnak rendelkezésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.