A Bloomberg felmérése során a legkedvezőtlenebb megítélésben a Kongresszus részesült, a válaszadók 67 százaléka van rossz véleménnyel a törvényhozó testületről. A spektrum másik végén a kisvállalkozók állnak – őket a megkérdezettek 79 százaléka elfogadja.
A The Atlantic véleménye szerint a hatékony PR hadjáratnak köszönhető, hogy a Fedet mindössze 31 százalék bírálta el kedvezőtlenül. A Wall Streetről 57 nyilatkozott negatívan és csak 2 százalék mondott egyértelműen pozitív véleményt az amerikai pénzvilág központjáról. A Bloomberg a válsággal kapcsolatos kérdéseket is feltett, eszerint az amerikaiaknak csak 18 százaléka gondolja úgy, hogy a kormány megfelelően reagált a helyzetre, 12 százalék pedig a bankok reakciójával sem elégedett.
A legtöbb válaszadó inkább a jelenlegi szabályozó szervek megerősítését várja el, 24 százalék látna szívesen egy új pénzügyi fogyasztóvédelmi szervezetet. Ami az adózást illeti: a legnépszerűtlenebb ötlet a középosztály megadóztatása, amelyet csak 2 százalék támogatott. A legnépszerűbb a társadalombiztosítás limitjének megszüntetése, 78 százalék megfontolandónak tartja, hogy a 107 ezer dollárnál magasabban keresők többet fizessenek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.