Kálmán László nyelvész a mostani kampányban nem tapasztalja a 4 és 8 évvel ezelőtti vehemenciát. Számára egyformán semmitmondók a plakátokon és tévéműsorokban látható jórészt ismeretlen politikusarcok, de a jelszavak, szlogenek szintjén sem lát lényeges különbséget az egyes pártok megnyilvánulásai között.
Ugyanakkor nagyjából a 2002-es választások idejére datálja az egyre agresszívabbá váló közbeszéd kezdetét, nevezetesen arra az időszakra, amikor az akkor hatalomból távozó Fidesz-vezér komoly lépéseket tett az ország lakosságának megosztására, például a "ki visel és ki nem visel kokárdát" akciójával.
A hazug, hazaáruló, tolvaj kifejezések az elmúlt ciklusban váltak naponta használatossá, elsősorban az ellenzéki oldal jóvoltából, bár a nyelvész emlékeztetett az SZDSZ 4 évvel ezelőtti Lop/Stop-kampányára, vagyis hogy a liberálisok is kivették részüket a riválisokat lejárató verbális hadviselésből.
Kálmán professzor nem ért egyet azokkal, akik az agresszív politikai beszédstílus kialakulásában egyenlőségjelet tesznek a két politikai oldal közé. Véleménye szerint az egyre terebélyesebb jobboldali sajtóban fokozatosan durvult a hangvétel olyanná, amilyen addig csak a MIÉP orgánumának számító Magyar Fórumban volt olvasható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.