„Nem én változtam, hanem a pártok” – mondta Bokros Lajos az MR1 Kossuth Rádió műsorában arra a felvetésre, hogy hogyan lett az MSZP-SZDSZ pénzügyminiszteréből egy jobboldali párt miniszterelnök-jelöltje.
A közvélemény-kutatási adatokra reagálva Bokros Lajos elmondta, hogy az MDF nem feltétlenül a következő választásra koncentrál, hanem a jövőre.
Miközben Bokros Lajos és az MDF is azt hangsúlyozza, hogy csak az általa képviselt program a megvalósítható, a párt kormányfőjelöltje mégsem állt ki vitára csütörtökön az LMP vezető gazdaságpolitikusával. Bokros Lajosnak erre az a válasza, hogy miniszterelnök-jelölti vitáról volt szó, ezért szerinte „méltatlan és súlyos aránytévesztés, ha odahoznak valakit, aki se nem listavezető, se nem miniszterelnök-jelölt. Ezzel meg akarták alázni a Magyar Demokrata Fórumot.
Bokros Lajos a munkanélküliségre vonatkozó hallgatói kérdésekre válaszolva elmondta: pontos választ nem lehet adni arra, hogy mikor lehet elfogadható szintre csökkenteni a munkanélküliséget, ez ugyanis a piacgazdaság tevékenységétől, a választók és a vállalkozók önérdekből megvalósított beruházásaitól is függ. Hozzátette: körülbelül tíz év alatt ötven százalékról nagyjából kétharmadra lehet feltornászni a foglalkoztatási rátát. Pontos munkahelyszámot szerinte felelősen nem lehet mondani, csak annyit, hogy olyan munkahelyeket kell teremteni, amelyekben jó minőségű, jól képzett, szakképzett munkaerő el tud helyezkedni.
Az MDF által javasolt minimálbér megadóztatásáról szólva Bokros Lajos elmondta: a jelképes, tízszázalékos adó kivetésére azért van szükség, mert Magyarországon különösen aránytalan és igazságtalan a közteherviselés.
A nyugdíjrendszert illetően Bokros Lajos szerint a svéd modell bevezetése jelentheti a megoldást, ez ugyanis nagyon szorosra fűzi egyéni szinten is a kapcsolatot a befizetések és a majdani nyugdíjváromány között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.