Az ügyben a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) korábban bírságot szabott ki és a kartellezéssel kapcsolatos álláspontját a Legfelsőbb Bíróságon is sikerrel védte meg.
Könnyen előfordulhat, hogy a magyar állam milliárdos összegtől esik el egy igazságügyi szakértő véleménye miatt. A történet 2002-re nyúlik vissza, ekkor tendereztették az M3-as Polgár-Görbeháza szakaszának kivitelezési munkáit. A GVH később megállapította, hogy a pályázó cégek kartelleztek és ezért bírságot szabott ki. A határozat a kartellezők fellebbezése miatt végül a Legfelsőbb Bíróságon kötött ki, ahol jóváhagyták a GVH döntését, és kimondták, hogy az EGÚT Egri Útépítő Zrt. és a Debreceni Magas, Mély és Útépítő Zrt. versenykorlátozó módon felosztották a piacot.
A Heves Megyei Bíróság a kárérték megállapítására igazságügyi szakértőt rendelt ki, aki szakvéleményében megállapította, hogy a kartellgyanú nem megalapozott. A károsult NIF Zrt. tiltakozik amiatt, hogy a Legfelsőbb Bíróság ítéletét a Heves Megyei Bíróság egy szakértői véleményre hivatkozva felülírhatja. Ha egy igazságügyi szakértő felülírhatja a Legfelsőbb Bíróság egyik ítéletét, akkor olyan anomáliával állunk szemben, ami aláássa a jogalkalmazásba vetett bizalmat - fogalmaz a társaság közleményében. A NIF Zrt. mindent elkövet, hogy visszaszerezze az adófizetők pénzét a kartellben érintett cégektől, de ilyen körülmények között az ügynek bármilyen kimenetele elképzelhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.