A használt programot az Országos Igazságszolgáltatási Tanácsnak kell jóváhagynia. A program által kezelt adatbázisba valamennyi, a névjegyzékben szereplő felszámolót fel kell venni.
A véletlenszerű kiválasztás prioritásokat tartalmaz. Ilyen például az, hogy a felszámolás alá került céghez földrajzilag közel legyen a felszámoló székhelye. Ezzel a költségeket lehet csökkenteni.
Így a felszámolók megyei, illetve fővárosi listákra kerülnek, de emellett két kiegészítő lista is lesz. Az egyikbe az ítélőtáblák illetékességi területe szerint sorolják be a felszámolókat, például három megye felszámolói kerülnek erre a listára. A második kiegészítő listára pedig az ítélőtábla illetékességi területén székhellyel rendelkező felszámolói fióktelepek kerülnek.
A listákon szereplő felszámolók szorzószámot kapnak, és a magasabb szorzószámú felszámoló cég nagyobb valószínűséggel kerül kiválasztásra. Például ha a megyében van megfelelő felszámoló, akkor ő előnyt élvez az ugyan azon ítélőtábla alá tartozó, de másik megyében honos felszámolóval szemben. Legkisebb valószínűséggel a fióktelepek közül választ a program.
Ha van olyan felszámoló, amelynek a leterhelés az átlagos háromszorosát meghaladja, akkor azt csak minden hónap 10. napjáig veszi figyelembe a program. Egyébként a gép által "kisorsolt" felszámoló nem utasíthatja vissza a feladatot azzal az indokkal, hogy nincs rá kapacitása. Ilyenkor bővíteni kell a cégét.
A csődbíró szűk körben továbbra is maga jelölheti ki a felszámolót. Ilyen eset például az, ha a felszámolás alá eső cég valamilyen jellegzetessége miatt speciális szakértelemre van szüksége a felszámolónak, és ilyennel csak kevesen rendelkeznek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.