A Transparency International Magyarország nagyra értékeli, hogy az Ön által vezetett kormány fontosnak tartja a korrupció elleni fellépést.
A kormányzati intézkedések sikere nagymértékben függ az azokat végrehajtó vezetők szakmai és etikai hitelességétől. Szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy a Gazdasági Versenyhivatal elnöki posztjára jelölt személyt, illetve azt a céget, amelynek Felügyelő Bizottsága elnökeként a cég jogszerű működésének ellenőrzéséért a jelölt felelt, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete olyan ügylet miatt marasztalta el, amelynek során bennfentes információval élt vissza (PSZÁF 81_306/1999. és 81_302/1999.számú határozat).
A mérlegforduló és a beszámoló elfogadása közti időszakban részvények vásárlása a Felügyelő Biztosság elnöke részéről, valamint a tranzakció eltitkolása bennfentes információval való visszaélésnek minősül, ami törvénysértő, hiszen a részvényesek, így a köz érdekét is sérti. Álláspontunk szerint az ilyen típusú tranzakcióban részt vevő vezető szakember hitelessége a tisztességes piaci verseny kikényszerítéséért felelős Gazdasági Versenyhivatal élén megkérdőjelezhető.
A korrupció elleni fellépés hatékonysága és hitelessége szempontjából elengedhetetlen, hogy a felelős pozícióra jelölő és jelölt személyek saját magukkal szemben magas etikai mércét állítsanak.
A Transparency International Magyarország javasolja, hogy a Gazdasági Versenyhivatal elnökének jelölésekor a fenti tényekre legyen szíves figyelemmel lenni.
Szervezetünk kész a rendelkezésére álló eszközökkel a kormányzati korrupcióellenes intézkedésekhez szükséges támogatást megadni - fejeződik be a nyílt levél.
A PSZÁF honlapján ismertetett határozatok szerint a felügyelet dr. Juhász Miklós magánszemélyt 300 ezer forintra bírságolta. Az indoklásban egyebek mellett az szerepel, hogy a felügyelet vizsgálatot folytatott a CA-IB Értékpapír Rt. 1999. február-április hónapban BIF részvényekre realizált tőzsdei önkötéseivel kapcsolatban. A vizsgálat során megállapítást nyert, hogy egyes önkötések mögött megbízóként dr. Juhász Miklós magánszemély állt. A BIF Rt. akkori cégkivonata szerint ebben az időszakban dr. Juhász Miklós a BIF Rt. felügyelőbizottságának elnöke volt, így bennfentes személynek minősült.
Juhász azzal magyarázta kinevezését az Indexnek, hogy: a rá váró feladat nagyon hasonlít a bírói tevékenységre, példaként a hivatali döntéshozatali mechanizmust említette. „Igaz, a Versenyhivatal közigazgatási eljárásokat folytat le, de sok elem köszön vissza a bírósági eljárási gyakorlatból.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.