Az EurActiv "Az EU döbbenten hallgat a vitatott magyar médiatörvény kapcsán" című friss cikkében úgy fogalmaz: az Európai Bizottság: "várunk és meglátjuk" megközelítést alkalmaz Magyarországgal szemben, miközben az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) erőteljes kritikát fogalmazott meg a médiatörvény kapcsán. A lap idézi Jean Asselborn luxemburgi külügyminisztert, aki szerint a jogszabály közvetlen fenyegetést jelent a demokráciára nézve.
A lap kifogásolja, hogy az Európai Bizottság a tegnapi, nem hivatalos vizsgálattal kapcsolatos bejelentését követően nem válaszolt az újságírók részleteket érintő kérdéseire. Így nem derült ki, hogy melyik uniós szerződésre vonatkozólag vizsgálják majd a magyar médiatörvényt és az sem, hogy mikor fejeződik be a vizsgálat, ami lényeges, hiszen 2011 január elsejétől Magyarország veszi át az EU soros elnöki tisztét. Több politikus is felvetette, hogy a médiaszabályozás fényében fontolóra kell venni, Magyarország alkalmas-e a poszt betöltésére.
Mint arról beszámoltunk, a The Times mai cikkében arra szólítja fel az Európai Uniót, hogy egységesen tiltakozzon a magyar médiaszabályozás ellen. A The Times vezércikke szerint a kommunizmus utolsó éveiben Magyarország vezetői a liberalizáció élvonalában járóknak tartották magukat, ám mégis képtelennek bizonyultak arra, hogy megértsék a szabadság iránti népi vágyakozást, és Kelet-Európa önkényuralmi vezetőivel együtt elsöpörték őket.
Utódaikról pedig most kiderül, hogy nem tisztelik sokkal jobban az alkotmányos politizálást és a szabad sajtót. A magyar parlament által e héten elfogadott törvény alapján minden újság, folyóirat, műsorszóró és honlap állami cenzúrának lesz kitéve.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.