Az ügyészi szervezet irányítása és vezetése lesz az elsődleges, törvényből fakadó feladatom. A legfőbb ügyészhez persze kerülnek konkrét ügyek is, de már nem ügyintézésre, hanem áttekintésre, bizonyos döntések meghozatalára, például a mentelmi jog felfüggesztésére irányuló indítványok esetében - mondta saját feladatköréről Polt Péter.
A képviselők mentelmi joga parlament általi felfüggesztésének gyakorlatáról Polt Péter kijelentette: a mentelmi jogi szabályozás korszerűsítésre szorul Magyarországon. Pontosan annak érdekében kellene változtatni, hogy a mentelmi jog ne tűnjön fel egyfajta privilégiumként, amikor is vissza lehet élni a joggal – érvelt a szakember.
"A mentelmi jog funkciója az, hogy a törvényhozás zavartalanul dolgozhasson. De ha a hatóságok vizsgálata egy képviselő ellen nem zaklató jellegű, hanem ténylegesen valós tényeken alapul, és megállapítható a bűncselekmény alapos gyanúja, akkor a szabályozásnak lehetővé kellene tenni, hogy a képviselő ellen megindulhasson az eljárás" - hangzott a beszélgetésben.
A politika térfeléről érkezett, illetve a politikai tartalmú támadásokról kérdésre válaszolva azt mondta: emberileg nyilván nem esik jól neki, ha azt érzi, hogy igazságtalanul bírálják, kritizálják, de a szakmai munkavégzés során ezeket ki kell rekeszteni. "Ez, ha úgy tetszik a politika része – márpedig ügyész politikával nem foglalkozik" - tette hozzá. Polt Péter szerint az alkotmánymódosítás megerősítette az ügyészség függetlenségét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.