Branson a Mexikóban tartott klímaváltozási konferencia kapcsán beszélt arról, hogyan szökhet el a mai két-két és félszeresére az olajár, amennyiben a kormányok nem lépnek a környezetbarát energia irányába. A Klíma Világcsúcs előtt a Virgin Atlantic alapító-vezetője a Bloombergnek úgy nyilatkozott: minden idők legnagyobb válsága kezdődhet meg megfelelő klímapolitika hiányában. Branson a 200 dolláros olajár mellett rövid időn belül 15 százalékos amerikai munkanélküliséget vetített előre.
A menedzser Ted Turnerrel, a Cable News Network alapítójával együtt szólal fel a kétnapos konferencián azzal kapcsolatban, hogyan segíthet az üzleti szféra a zöld gondolkodás elterjesztésében.
Eközben a fejlett országok között éles ellentétek húzódnak a kibocsátási kvóták kapcsán. Kanada, Japán és Oroszország közölte: nem hajlandó újabb, az üvegházhatású gázok kibocsátását korlátozó intézkedések végrehajtására, miután a Kiotói Egyezmény 2012-ben hatályát veszti. Az ENSZ illetékesei szerint a fejlődő országok teljes egységben lépnek fel annak érdekében, hogy a fejlett államok új stratégiát dolgozzanak ki a kibocsátások csökkentésére. Christiana Figueres klímaügyi megbízott közölte: a nézeteltérések csökkentik az új, az Egyesült Államokat is magába foglaló klíma megállapodás elfogadását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.