BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"2006-ban a rendőrség nem békés tüntetők ellen lépett fel"

Kovács Zoltán, a Fidesz Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium kormányzati kommunikációért felelős államtitkára Kovács László szocialista alelnökkel, volt EU-biztossal arra a kérdésre keresték a választ, hogy Hová tart most Magyarország?

Kovács Zoltán államtitkár elmondta: egy pártszövetség kétharmados többségre tett szert, így megvalósíthatja az elmúlt húsz év tapasztalataiból  következő, ambíciózus célt. Az ország utat tévesztett, az országnak szakítania kellett az illúziókkal, megkezdve a tettek korszakát. Ez különösen a 2010-et megelőző nyolc év fényében fontos, hiszen ez időszak alatt Magyarország vezetőből sereghajtóvá vált. 2006-ban pedig a kormány saját népe ellen fordult - szögezte le az államtitkár.

A közvetítés további részleteit itt megtekintheti!

Kovács László, volt külügyminiszter, uniós biztos leszögezte: amikor Magyarország első körben kezdett az uniós csatlakozásról tárgyalni, úgy látta, nincs messze az idő, amikor teljes jogú uniós tagállammá válhat Magyarország. Ma azonban úgy látszik, a távolság növekedett, növekedtek a társadalmi különbségek a legfelső és a legalsó társadalmi rétegek között, komoly sebeket kapott a jogállamiség és megrendültek Magyarország nemzetközi pozíciói. Tény, hogy a Fidesz nem nyerhette volna meg a választásokat ilyen nagy fölénnyel, ha nem követ el komoly hibákat az előző, szocialista kormány. Szintén közrejátszott ebben a gazdasági válság. Megszorítás nélkül nem működhet a válságkezelés, ez minden más, uniós tagállam számára nyilvánvaló. 2006-ban pedig a rendőrség távolról sem békés tüntetők ellen lépett fel, hanem a randalírozó csőcselék ellen.

Lengyel Márk elmondta: mindössze 13 hazai tévécsatornát jegyeztek be magyar székhelyűként abból a 70-ből, amelyek a magyar nézők számára sugároznak. Úgy tűnik, a médiavilágban a regionális csomópontok nem Budapesten, hanem a környező országokban alakultak ki. Magyarországnak ezért fel kell zárkóznia a többi tagállamhoz.

Jan Maika újságíró szavai szerint nagy reményekkel jött Magyarországra, a rendszerváltás előtt. Keserű tapasztalat volt, hogy az ország újra és újra visszaesett 1989-et követően, a strukturális reformokat meghirdették, de soha nem valósították meg, holott Magyarország pozíciója optimális, ami az intelligenciát illeti. Az országnak most lehetősége nyílt kreativitása kiélésére, ezért fantasztikus, hogy olyan kormány került hatalomra, amely megpróbálja a fenntartható fejlődés útjára vezetni az országot. A feladat nem egyszerű, óvakodni kell az előítéletektől.

Erre példa a különadó, amely elsőre visszatetszőnek tünhet, de mi az alternatíva? Az, hogy a magyar emberek zsebébe nyúljanak, mint a korábbi nyolc évben. Hasonló a helyzet a médiatörvénnyel, ami semmilyen, a sajtószabadságot sértő momentumot nem tartalmaz, mégis hisztéria alakult ki előtte. Rendkívüli helyzetben rendkívüli megoldások szükségesek, ugyanakkor az országnak sok bepótolni valója van a vitakultúrát illetően.

Arne Gobert ügyvédként a legfontosabbnak azt tartja, mit gondolnak az ügyfelei, a befektetők. Az általános kép bizonytalan, így a jó hírek is eltünnek. A beruházói konferenciákon nem a magyar adókról kérdeznek a cégek, hanem a jogállamiságról és az alkotmányról. Ha egy uniós tagállam kapcsán ez merül fel először, az gondot jelent.

A közvetítés további részleteit itt megtekintheti!

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.